Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-05-03 16:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn świętował 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Olsztyn24
Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Dzisiaj mija 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w Olsztynie odbyły się wojewódzkie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Uroczystości rozpoczęły się w bazylice konkatedralnej p.w. św. Jakuba mszą świętą w intencji Ojczyzny. Liturgię odprawił ks. abp. senior Edmund Piszcz, a homilię wygłosił ks. infułat Jan Górny.

Po mszy uczestnicy uroczystości przeszli ulicami Olsztyna pochodem prowadzonym przez orkiestrę wojskową i kompanie honorowe wojska, policji, straży pożarnej, straży granicznej, służby więziennej i harcerzy na Plac Konsulatu Polskiego. Tutaj na maszt wciągnięto biało-czerwoną flagę, odegrano i odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.
R E K L A M A
banner
Pod kolumną Orła Białego z okolicznościowymi przemówieniami wystąpili: wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Odczytano też Apel Pamięci, a wojskowa kompania honorowa, dla uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, oddała salwę honorową. Istotną częścią uroczystości było też składanie wieńców i wiązanek kwiatów pod Kolumną Orła Białego. Uroczystości na Placu Konsulatu Polskiego zakończyła defilada pododdziałów.

Trzecia część uroczystości odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. W sali konferencyjnej UW wręczono odznaczenia państwowe. Tam też odbył się świąteczny koncert w wykonaniu orkiestry wojskowej z Giżycka oraz koncert orkiestry wojskowej z Giżycka oraz scholi „Perełki wiary” z parafii Św. Józefa w Olsztynie.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [2]
~ada / 2016-05-04 09:44
Władza nie jest od zapewniania ludziom rozrywki - takich zadań nie ma w ustawie o samorządzie gminnym. Skończmy z tym, że władza nam wszystko da.
~olo2 / 2016-05-03 20:58
Było nabożeństwo, machanie sztandarami, państwowotwórcze przemówienia i wiązanki kwiatów. Po spełnieniu patriotycznego obowiązku władza poszła na obiad , a zwykli olsztynianie wylegli na miasto, żeby poczuć powiew świątecznego dnia. I co ich spotkało? Nic! Nuda! Żadnej imprezy na Starym Mieście, gdzie pętali się z kąta w kąt, a co najwyżej posłuchali ulicznych grajków. Gdzie były miejskie instytucje kultury, które nie zadbały o to, żeby ludzie mieli trochę radości w tak wielkie święto?! Nb. dwa dni wcześniej, czyli 1 maja było podobnie! Szanowna Władzo, wybory już niedługo!!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Święto Narodowe Trzeciego Maja 2016 w Olsztynie (1)

»

03-05-2016

image
Święto Narodowe Trzeciego Maja 2016 w Olsztynie (2)

»

03-05-2016

image
Święto Narodowe Trzeciego Maja 2016 w Olsztynie (3)

»

03-05-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl