Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2016-05-09 14:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Strażackie odznaczenia dla radnych powiatu

Olsztyn24
Odznaczeni podczas obchodów w Brąswałdzie (fot. SP)
Miniony weekend upłynął w regionie pod znakiem straży pożarnej. 7 maja Ochotnicza Straż Pożarna w Brąswałdzie obchodziła 105-lecie istnienia, a w Gietrzwałdzie – 110-lecie. Następnego dnia z kolei 135-lecie świętowała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Powody do radości mieli też radni Powiatu Olsztyńskiego – Alicja Wąsik i Henryk Goździcki uhonorowani zostali Złotym i Brązowym Medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”.

Jubileusz w Brąswałdzie stał się dużym wydarzeniem nie tylko z powodu rocznicy. Tego dnia jednostce OSP został nadany sztandar. Była to też okazja do odznaczenia druhów i osób działających na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców gminy i powiatu. Brązowy Medal „Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymała przewodnicząca Rady Powiatu w Olsztynie Alicja Wąsik, która na co dzień pomaga w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na strażnice i świetlice w gminie Dywity.

Czuję się bardzo wyróżniona. To dla mnie duży zaszczyt znaleźć się w gronie osób, które walczą o życie i mienie innych ludzi – mówiła przewodnicząca po uroczystości.
R E K L A M A
banner
Strażacy ochotnicy podziękowali za współpracę również całemu samorządowi Powiatu Olsztyńskiego. Okolicznościową statuetkę oraz dyplom złożyli na ręce wicestarosty Joanny Michalskiej i przewodniczącej Alicji Wąsik. W uroczystości wzięli udział m.in. Komendant Miejski PSP w Olsztynie bryg. Andrzej Górzyński, dyrektor wykonawczy zarządu oddziału wojewódzkiego ZOSP RP Grzegorz Matczyński, przedstawiciel Zarządu Wojewódzkiego Stanisław Mikulak, przedstawiciel komisji historycznej Stanisław Świeczkowski oraz druhowie OSP w Kieźlinach, Spręcowie i Tuławkach.

8 maja jubileusz 135-lecia świętowali strażacy Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie. Po uroczystej mszy świętej, w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się akademia uhonorowania zasłużonych i wyróżniających się funkcjonariuszy. 73 odznaczenia, 21 awansów, 10 dyplomów – to bilans uroczystości.

Wśród wyróżnionych był radny Powiatu Olsztyńskiego Henryk Goździcki, który otrzymał Złoty Znak Związku.

Jestem strażakiem ochotnikiem od 1968 r., od 79 r. z kolei pełnię funkcję Komendanta Gminnego OSP w Jezioranach. powiedział radny. - To odznaczenie traktuję jako uhonorowanie całokształtu mojej pracy społecznej. Jestem naprawdę zaskoczony, ale to miła niespodzianka.

W uroczystości wzięła udział starosta olsztyński Małgorzata Chyziak, z-ca Komendanta Głównego PSP st. bryg. Marek Jasiński, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, marszałek regionu Gustaw Marek Brzezin, a także Andrzej Abako, radny powiatu olsztyńskiego, pełniący funkcję prezesa zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Dobrym Mieście.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl