Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
FWM | 2016-05-10 20:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Filharmonia olsztyńska zaprasza na „Wiosenną Galę Operową”

Olsztyn24
  | Więcej zdjęć »
„Wiosenna Gala Operowa” - to tytuł wydarzenia muzycznego, które rozpocznie się w niedzielę (15.05) o godz. 18.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. W wykonaniu solistów i Koncertowej Orkiestry Dętej Obwodowej Filharmonii w Kaliningradzie im. E. F. Swietłanowa usłyszymy arie, duety i sceny z oper: Piotra Czajkowskiego, Mikołaja Rimskiego-Korsakowa, Aleksandra Borodina, Antona Areńskiego, Modesta Musorgskiego, Michała Glinki, Georgesa Bizeta, Gaetano Donizettiego, Charlesa Lecocq’a i Umberta Giordana.

Głównym dyrygentem Orkiestry Dętej Filharmonii Kaliningradzkiej jest Edward Gantowski, a dyrygentami są: Wiktor Bobkow i Roman Iwanow.

Z kaliningradzką orkiestrą w „Wiosennej Gali Operowej” wystąpią: Laima Jonutyte (mezzosopran) - solistka Litewskiego Teatru Narodowego Opery i Baletu w Wilnie.
R E K L A M A
banner
Soliści Filharmonii w Kaliningradzie: Anait Mkrtczjan (sopran), Swietłana Polewaja (sopran), Wiktoria Bobkowa (mezzosopran), Tatiana Żora (mezzosopran), Aleksander Dudnicki (baryton), Siergiej Sieldiakow (bas), oraz Agnieszka Tomaszewska (sopran) i Tomasz Krzysica (tenor) - soliści Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie.

Koncertowa Orkiestra Dęta Obwodowej Filharmonii w Kaliningradzie istnieje już blisko ćwierć wieku, w tym czasie wystąpiła przed setkami tysięcy słuchaczy z ponad 50. programami, złożonymi z muzyki różnych kompozytorów. Orkiestra koncertuje z wokalistami i z solistami instrumentalistami, pod batutą zapraszanych przez siebie dyrygentów. Koncertuje również podczas imprez plenerowych, uczestnicząc w świątecznych wydarzeniach w życiu miasta.

Bilety na „Wiosenną Galę Operową” do nabycia w cenie: 50 zł normalny, 40 zł ulgowy, 25 zł karta melomana w kasie pon.- pt. w godz. 10-18 oraz poprzez stronę internetową Filharmonii: http://bilety.filharmonia.olsztyn.pl/

Z D J Ę C I A
logo FWM
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl