Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-05-11 20:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Zaprezentują unijne inwestycje

Olsztyn24
Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel”
Olsztyn jest wśród miast, które najskuteczniej korzystają ze wsparcia z Brukseli. Będzie okazja, by przypomnieć część zrealizowanych zadań. Ostatnie lata to wzmożony czas inwestycyjny w Olsztynie. Wiele osób, które nie zaglądały do stolicy regionu od dekady, nie ukrywa zaskoczenia, jak bardzo miasto się zmieniło.

Wśród najważniejszych inwestycji współfinansowanych przez Unię Europejską należy wymienić modernizację transportu zbiorowego z budową linii tramwajowej i przebudową kilometrów ulic, powstanie Wodnego Centrum Rekreacyjno-Sportowego Aquasfera, Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel, rewitalizację parków i inwestycje w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. A to tylko niewielki wycinek zrealizowanych działań.

Z efektami działań będzie można zapoznać się podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W Olsztynie podwoje przed odwiedzającymi otworzą cztery instytucje: CRS Ukiel, Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski oraz Park Naukowo-Technologiczny.
R E K L A M A
banner
ZGOK będzie dostępny (konieczna rezerwacja miejsc) od czwartku do niedzieli, między godziną 10.00 a 14.00. Będzie można dowiedzieć się, co dzieje się z odpadami, które trafiają do pojemnika i co zrobić, aby przeciwdziałać piętrzeniu się śmieci?

W piątek od 9.00 do 14.00 swoją propozycję zaprezentuje UWM. Będzie można zwiedzać obiekty, których powstanie było dofinansowane przez Unię. Natomiast od 12.00 do 20.00 warto wybrać się do CRS Ukiel. To będzie doskonała szansa, by zobaczyć miejsca, które na co dzień nie są dostępne.

Ostatni dzień, sobota (14 maja), to okazja, by odwiedzić OPNT. Między 10.00 a 14.30 odbędą się tam warsztaty fizyko-chemiczne „Sam odkrywam świat”, a eksperci doradzą z zakresu prawa, biznesplanu, zakładania działalności gospodarczej. Poza tym działać będzie wystawa oferty firm działających w parku oraz prezentacja i zwiedzanie instytucji.
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl