Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2016-05-11 20:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Zaprezentują unijne inwestycje

Olsztyn24
Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel”
Olsztyn jest wśród miast, które najskuteczniej korzystają ze wsparcia z Brukseli. Będzie okazja, by przypomnieć część zrealizowanych zadań. Ostatnie lata to wzmożony czas inwestycyjny w Olsztynie. Wiele osób, które nie zaglądały do stolicy regionu od dekady, nie ukrywa zaskoczenia, jak bardzo miasto się zmieniło.

Wśród najważniejszych inwestycji współfinansowanych przez Unię Europejską należy wymienić modernizację transportu zbiorowego z budową linii tramwajowej i przebudową kilometrów ulic, powstanie Wodnego Centrum Rekreacyjno-Sportowego Aquasfera, Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel, rewitalizację parków i inwestycje w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. A to tylko niewielki wycinek zrealizowanych działań.

Z efektami działań będzie można zapoznać się podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W Olsztynie podwoje przed odwiedzającymi otworzą cztery instytucje: CRS Ukiel, Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski oraz Park Naukowo-Technologiczny.
R E K L A M A
banner
ZGOK będzie dostępny (konieczna rezerwacja miejsc) od czwartku do niedzieli, między godziną 10.00 a 14.00. Będzie można dowiedzieć się, co dzieje się z odpadami, które trafiają do pojemnika i co zrobić, aby przeciwdziałać piętrzeniu się śmieci?

W piątek od 9.00 do 14.00 swoją propozycję zaprezentuje UWM. Będzie można zwiedzać obiekty, których powstanie było dofinansowane przez Unię. Natomiast od 12.00 do 20.00 warto wybrać się do CRS Ukiel. To będzie doskonała szansa, by zobaczyć miejsca, które na co dzień nie są dostępne.

Ostatni dzień, sobota (14 maja), to okazja, by odwiedzić OPNT. Między 10.00 a 14.30 odbędą się tam warsztaty fizyko-chemiczne „Sam odkrywam świat”, a eksperci doradzą z zakresu prawa, biznesplanu, zakładania działalności gospodarczej. Poza tym działać będzie wystawa oferty firm działających w parku oraz prezentacja i zwiedzanie instytucji.
Komentarze [2]
~szok / 2016-05-14 00:53
Aha to pozdro 600 spalarnia śmieci świetny pomysł, nie zapominajmy też o wciąż powstających nowych blokach gdzie ludzie zaglądają już sobie do sypialni... ludzie obudźcie się póki nie jest za późno a nie przechadzacie się po nowej plaży miejskiej jakby nic Was nie obchodziło
~korek1 / 2016-05-12 10:37
Ciekawe tylko ile pokoleń Olsztyniaków będzie spłacać kredyty zaciągnięte na te inwestycje o tym nikt nie mówi. BUDOWANIE NA KOLOSALNE KREDYTY KIEDYŚ ODBIJE SIĘ CZKAWKĄ przyjrzeć się należy Olsztyńskiej spalarni śmieci, którą to tak Grzymowicz na siłę chce nam zbudować w Olsztynie koszty oczywiście POniosą olsztynianie w opłatach za odpady a smród pozostanie w PIĘKNYM I CZYSTYM OLSZTYNIE DZIWNE ,ŻE CAŁY PROJEKT JEST TAK SKRZĘTNIE SKRYWANY PRZED MIESZKAŃCAMI OLSZTYNA.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl