Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email d. | 2016-05-12 13:54 | Rozmiar tekstu: A A A

WBP zaprasza na wernisaż wystawy „BAJKObujanie” Ewy Pazyny

Olsztyn24
Stary Ratusz WBP w Olsztynie
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza jutro (13.05) o godzinie 17.00, do Galerii Stary Ratusz WBP na wernisaż wystawy pt.: „BAJKObujanie” Ewy Pazyny oraz promocję książki o tym samym tytule.

Czarny karton, ołówek, pastele, gdzieniegdzie muśnięcie akwarelą – rysunki z cyklu „Bajkobujanie”, to ilustracje do książki pod tym samym tytułem oraz prace pozostające w klimacie zawartych w niej opowieści. Emanuje z nich harmonia i spokój. Baśniowe i tajemnicze ilustracje zapraszają do wspólnego odkrywania krainy Zawsze Być Może. Ewa Pazyna z lekkością i przymrużeniem oka opowiada historie, które przytrafiają się każdemu z nas. W snach. Każdy rysunek to zatrzymana w kadrze opowieść. Kształty i barwy w natarciu – wyzwalają uśmiech i pozwalają ulecieć pobudzonej fantazji...

Ewa Pazyna – rysowniczka, ilustratorka i pisarka. Archeolog – w tym zawodzie umiejętnie łączy zamiłowanie do starożytności z pasją rysowania. Na co dzień dokumentuje zabytki archeologiczne na potrzeby publikacji naukowych, zaś w weekendy powstają finezyjne i żartobliwe rysunki portretujące pełen pogody i harmonii świat wewnętrzny autorki.
R E K L A M A
banner
Dorobek twórczy: udział w wystawach zbiorowych, m.in. prestiżowych ekspozycjach „Współczesnej Polskiej Sztuki Książki” oraz wystawie ilustracji dla dzieci „Pro Bolonia”. Dwadzieścia wystaw indywidualnych. Autorska książka z bajkami onirycznymi pt. „Bajkobujanie”.

Prace w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Wystawa będzie czynna do 25 maja.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.