Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-05-12 14:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyński Panel Obywatelski nabiera tempa

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji | Więcej zdjęć »
Olsztynianie już dostają zaproszenia do udziału w panelu obywatelskim. To najnowsze narzędzie, jakie miasto będzie wykorzystywać do konsultacji z mieszkańcami. O pracach nad przedsięwzięciem informowaliśmy na początku roku. Teraz miasto wkracza w fazę realizacji zapowiadanych wówczas działań.

- Rozpoczynamy wykorzystywanie tego nowego instrumentu do rozmowy z mieszkańcami - poinformował podczas dzisiejszego (12.05) spotkania z mediami w olsztyńskim ratuszu prezydent miasta Piotr Grzymowicz. - Chcemy jeszcze dokładniej poznać ich potrzeby, oczekiwania. Ma to nam ułatwić prowadzenie dialogu społecznego.

Do udziału zazwyczaj zaprasza się bardzo dużą, reprezentatywną grupę mieszkańców. Uczestnicy panelu regularnie biorą udział w badaniach ankietowych dotyczących istotnych spraw, np. edukacji, transportu, kultury albo czystości miasta.
R E K L A M A
banner
- To kolejne narzędzie pozwalające władzom miasta pozyskać jak najwięcej informacji przydatnych do podejmowania decyzji - wyjaśniała dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Aneta Szpaderska. - Zachęcamy do brania udziału w badaniach. To nowa metoda, budząca ogromne zainteresowanie wśród polskich samorządów. A my realizujemy ją jako pierwsi w naszym kraju.

Spośród mieszkańców Olsztyna wybrano losowo dziesięć tysięcy gospodarstw domowych, do których trafią listy zapraszające do udziału w panelu.

- Panel ma służyć dobru obywateli - przypomina przedstawicielka administratora OPO, Agnieszka Morysińska z KF Research. - Zależy nam, żeby grupa uczestników była jak najbardziej reprezentatywna m.in. ze względu na wiek i status społeczny. Każde osiedle będzie mieć proporcjonalną liczbę przedstawicieli w stosunku do jego liczby mieszkańców.

Przed nami pierwsze badanie realizowane poprzez Olsztyński Panel Obywatelski. Zakres spraw, o które urządnicy będą pytać, jest szeroki.

- Najpierw przeprowadzimy badanie opinii mieszkańców Olsztyna - mówiła zastępca dyrektora Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich UM Justyna Sarna-Pezowicz. - To badanie przekrojowe, pokazujące sytuację społeczno-gospodarczą, identyfikację z miastem, relacje z przedstawicielami władz oraz preferowane kierunki rozwoju.

Do Panelu Obywatelskiego może dołączyć każdy, niezależnie od otrzymanego zaproszenia. Wystarczy zarejestrować się poprzez Internet albo telefonicznie pod numerem infolinii 89 722 12 06.

Więcej informacji o tym przedsięwzięciu dostępnych jest w zapisie wideo dzisiejszej konferencji, który wkrótce udostępnimy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa dot. Olsztyńskiego Panelu Obywatelskiego

12-05-2016

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl