Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-05-12 19:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Barczewo bije Rekord Polski

Olsztyn24
Popiersie Feliksa Nowowiejskiego
W sobotę, 4 czerwca 2016 r., o godz. 11.00, mieszkańcy Barczewa oraz zaproszeni goście podejmą próbę bicia rekordu Polski w śpiewie chóralnym. Do tej pory nikt w Polsce nie ustanowił rekordu w tej kategorii. Wydarzenie będzie elementem obchodów Roku Feliksa Nowowiejskiego, kompozytora urodzonego w Barczewie.

Próba bicia rekordu jest nietypowym sposobem na uhonorowanie urodzonego w Barczewie Feliksa Nowowiejskiego, w ustanowionym przez Sejm RP roku poświęconym kompozytorowi. Ponadto, nawiązuje do wydarzeń z 1910 roku, gdy Feliks Nowowiejski dyrygował połączonymi chórami, przybyłymi na uroczystość odsłonięcia ufundowanego przez Ignacego Paderewskiego pomnika Grunwaldzkiego. Około 2000 wykonawców zaśpiewało wówczas po raz pierwszy Rotę.

W barczewskiej próbie bicia rekordu udział wezmą mieszkańcy oraz zaproszeni goście, m.in. uczestnicy Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego, który odbywać się będzie w Barczewie mieście już po raz 15.
R E K L A M A
banner
Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski w Barczewie, Wydział Informacji Turystycznej.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl