Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Ewa Lewandowska | 2016-05-25 22:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Europejski Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Barcikowie

Olsztyn24
Europejski Dzień Dziecka w SP Barcikowo | Więcej zdjęć »
W Szkole Podstawowej w Barcikowie, słowami „Ody do radości” rozpoczął się dzisiaj (25.05) Europejski Dzień Dziecka – „ Podróż po Europie”. Aktorzy zabrali wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i bliskich w podróż po krajach Europy.

Zwiedzaliśmy Danię, Francję,  Włochy, Słowację i Austrię. Przewodnikiem był smok wawelski oraz gromada wesołych i ciekawych świata dzieci. Po dalekiej podróż wszyscy jednak zgodnie stwierdzili, że nasz kraj jest tak samo ciekawy i piękny. Na koniec przedstawienia aktorzy wykonali poloneza i podziękowali widowni za ciepłe przyjęcie w różnych językach. Jednak największą atrakcją była wizyta Syriusza, który usłyszał te piękne pieśni i gromkie brawa publiczności.  

Po występach artystycznych przyszedł czas na zabawę w „Koło Fortuny” i zmagania sportowe. Dzieci bez problemu odpowiadały na wszystkie pytania na temat Unii Europejskiej, a w dowód uznania otrzymali drobne upominki.
R E K L A M A
banner
Po wysiłku umysłowym było dużo zabawy i humoru podczas zabaw sportowych, oraz poczęstunek w formie ogniska. Na koniec imprezy wszyscy udali się przed budynek szkoły, aby narysować piękne i kolorowe obrazy, przedstawiające kraje europejskie i upamiętniające to wspaniałe wydarzenie.  

Nie mogło także zabraknąć upominków z okazji Dnia Dziecka.

- Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku – tymi słowami dzieci pożegnały się z nauczycielami.

Sponsorami wydarzenia był Punkt Informacji Europejskiej „Europe Direct Olsztyn” oraz Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza w Olsztynie.

Ewa Lewandowska

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl