Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2016-05-26 19:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Święto Bożego Ciała obchodzono w Olsztynie

Olsztyn24
Procesja centralna Bożego Ciała w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W Kościele katolickim odbyła się dzisiaj (26.05) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie zwana także Świętem Ciała i Krwi Pańskiej, a w tradycji ludowej - Boże Ciało. Z tej okazji w większości parafii odbyły się procesje z Najświętszym Sakramentem. Nie inaczej było w Olsztynie, gdzie oprócz procesji lokalnych, z bazyliki konkatedralnej św. Jakuba wyruszyła również procesja centralna.

Oprócz wiernych z Parafii św. Jakuba, w procesji centralnej przede wszystkim wzięli udział wierni z parafii św. Józefa, Chrystusa Króla, Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, Najświętszego Serca Pana Jezusa, św. Wojciecha i św. Maksymiliana Kolbego, których procesje dołączyły do procesji centralnej.

Procesja centralna przeszła ulicami: Stare Miasto, Staromiejska, Plac Jedności Słowiańskiej, 11 Listopada, Plac Jana Pawła II, Pieniężnego i Staszica, zatrzymując się przy ołtarzach polowych zbudowanych na scenie staromiejskiej, na schodach nowego ratusza, przy Kurii Metropolitalnej oraz przy ul. Staszica. Przy ołtarzach czytane były fragmenty czterech Ewangelii.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Procesja centralna Bożego Ciała 2016 w Olsztynie

»

26-05-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.