Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-05-27 21:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Torowiska zarastają zielskiem. Prezydent się tłumaczy.

Olsztyn24
Zielsko zarastające torowiska rzuca się w oczy | Więcej zdjęć »
Wydawałoby się, że pękające zimą szyny tramwajowe, to jedyny problem prezydenta Olsztyna związany z powrotem tramwajów na ulice miasta. Nic z tych rzeczy. Okazuje się, że prezydent musi się tłumaczyć także z zarastających chwastami torowisk. O te chwasty, szczególnie rzucające się w oczy w centrum miasta, pytali prezydenta radni podczas środowej (25.05) sesji Rady Miasta Olsztyna.

- Niestety, to smutna sprawa - tłumaczył prezydent Piotr Grzymowicz. - Usterki za które odpowiedzialni są wykonawcy modernizacji transportu zbiorowego w Olsztynie zostały spisane o mają być usunięte w różnych terminach. Usterki związane z zielenią mają być usunięte do 31 maja. Niejednokrotnie monitowałem w tych sprawach do Inżyniera Kontraktu, wysyłanych było wiele pism. W ostatni piątek zebrałem wszystkich wykonawców i wyrażając swoje niezadowolenie, jednoznacznie powiedziałem: jeżeli do 31 maja usterki nie zostaną usunięte, to następnego dnia wszczynamy procedurę wykonania zastępczego przez firmy, które będą chciały nam to wykonać, a zapłacimy im z gwarancji ubezpieczeniowej inwestycji.

Piotr Grzymowicz stwierdził też, że nie tylko Olsztyn boryka się z niesolidnymi wykonawcami inwestycji, którzy obiecują, a potem nie wywiązują się z deklaracji.
R E K L A M A
banner
Na wykoszenie chwastów z torowisk musimy więc poczekać.
Z D J Ę C I A
P L I K   M P 3
Komentarze [2]
~korek1 / 2016-05-28 21:08
Grzymowicz ma tylu baranów w Olsztynie to niech ich wyśle na torowisko aby wygryzły te chwasty do czegoś w końcu się przydadzą a nie tylko przyklepywać najgłupsze POmysły.
~strumyk / 2016-05-28 13:43
Faktycznie. Niesamowity problem. Jasne, lepiej niech będzie sam beton dookoła. A wystarczyłoby od czasu do czasu wysłać ekipę, który by trawę przystrzygła, bo i tak w innych miejsca to czyni. Zresztą na waszych zdjęciach ta zieleń to niczego sobie :)
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl