Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Karol Dempich | 2016-05-30 08:41 | Rozmiar tekstu: A A A

I liga obroniona

Olsztyn24
 
Kibice Stomilu Olsztyn mogą odetchnąć. Ich zespół wczorajszą (29.05) wygraną z Pogonią Siedlce (2:0) zapewnił sobie utrzymanie na zapleczu ekstraklasy.

O tym, jak mocne nerwy muszą mieć fani olsztyńskiej drużyny, pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Choć rundę jesienną Stomil zakończył w czubie tabeli, na wiosnę. do wczoraj. nie zaznał smaku boiskowego zwycięstwa. Efektem było zakończenie współpracy z trenerem Mirosławem Jabłońskim. Decyzja klubu odbiła się szerokim echem w futbolowym kręgu Warmii i Mazur. Nie brakowało negatywnych opinii. Klub, jak uznała część kibiców liczył jednak na tzw. efekt nowej miotły, a właściwie łopaty, bo na trenerskiej ławce Jabłońskiego zastąpił Adam Łopatko.

Efekt zadziałał, gdyż Stomil w końcu wygrał. Dzięki temu drużyna na kolejkę przed końcem zapewniła sobie ligowy byt. Obie bramki w meczu z Pogonią padły w pierwszej połowie spotkania. Wynik w 12. minucie otworzył Karol Żwir. Na 2:0 na siedem minut przed przerwą podwyższył Tsubasa Nishi.
R E K L A M A
banner
W ostatniej kolejce olsztynianie pojadą do Legnicy na mecz z miejscową Miedzią. Przed ostatnią serią spotkań wiadomo już, że do ekstraklasy awansowały Arka Gdynia i Wisła Płock. a z I ligą pożegnały się zespoły Rozwoju Katowice, GKS-u Bełchatów i Dolcanu Ząbki, który wycofał się z rozgrywek po rundzie jesiennej. O uniknięcie walki w barażach walczą jeszcze MKS Kluczbork i Pogoń Siedlce.

W przyszłym sezonie w I lidze zagrają z kolei Podbeskidzie Bielsko-Biała i Górnik Zabrze, spadkowicze z ekstraklasy oraz Stal Mielec i Znicz Pruszków, które awansowały z II ligi. O ostatnie miejsce premiowane awansem walczą jeszcze GKS Tychy, Wisła Puławy i Siarka Tarnobrzeg. Jedna z tych drużyn zagra na pewno w barażach.

Karol Dempich

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl