Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Marta Kin-Malesza | 2016-05-31 15:25 | Rozmiar tekstu: A A A

Porcja zdrowia zamiast papierosa

Olsztyn24
Spotkanie z pacjentami szpitala (fot. SPZGiChP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
31 maja na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Bez Papierosa. To kolejna okazja, aby spróbować zerwać z nałogiem. W szpitalu pulmonologicznym, w niecodzienny sposób namawiano na rzucenie palenia.

- Palenie warto rzucić w każdym momencie – przekonywała Irena Petryna, dyrektor szpitala pulmonologicznego. – Bez względu na wiek, na liczbę przepalonych lat. Zadbajcie o swoje zdrowie – dla siebie i waszych bliskich. Proponujemy wam porcję zdrowia - pyszny sok zamiast papierosa.

Wszyscy pacjenci szpitala dostali w prezencie soki, natomiast otwarcie przyznający się do palenia otrzymali zaproszenia do poradni antynikotynowej, działającej przy Samodzielnym Publicznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc.
R E K L A M A
banner
- Rzucam palenie od lat – przyznaje pan Tomasz, pacjent oddziału pulmonologiczno-alergologicznego. – Wytrzymałem góra miesiąc, chyba czas skorzystać z pomocy.

Poradnia antynikotynowa przyjmuje pacjentów po uprzedniej rejestracji telefonicznej pod numerem 89 532 29 50, we wtorki od godziny 15.00 do 16.00. Lekarzem prowadzącym poradnię jest dr n. med. Joanna Pawlak - alergolog, pulmonolog.

Tegorocznym tematem Światowego Dnia Bez Tytoniu ogłoszonym przez WHO jest „Jednolite opakowania wyrobów tytoniowych – Fakty i wyzwania”. Światowa Organizacja Zdrowia dąży do przygotowania państw członkowskich do wprowadzenia nowych, jednolitych opakowań wyrobów tytoniowych. Jednolite opakowania są ważnym środkiem zmniejszenia popytu na wyroby tytoniowe – poprzez obniżenie atrakcyjności papierosów, ograniczenie stosowania opakowań jako formy reklamy i promocji, a także zwiększają skuteczność profilaktyki i ostrzeżeń zdrowotnych. Jednolite opakowania nie zawierają logo firmowych, kolorów, obrazków oraz informacji reklamujących wyrób tytoniowy.
Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~Anna Chałas / 2018-03-07 16:18
Bardzo nerwowa Pani doktor, która wogole nie słucha pacjenta. Nie polecam.
~Wojciech Kozłowski,Olsztyn / 2017-03-02 09:41
Dr n.med.Joanna Pawlak jest doskonałą, wrażliwą lekarką.Przez 10 dni obserwowałem Jej pracę na Oddziale Pulmonologiczno-Alergologicznym. Za opiekę lekarską nad członkiem mej rodziny bardzo dziękuję.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl