Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
FWM | 2016-05-31 20:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Największe przeboje z musicali, operetek i filmów muzycznych zabrzmią w olsztyńskiej filharmonii

Olsztyn24
The Best of Broadway (fot. Karolina Jabłońska) | Więcej zdjęć »
Na cztery widowiska pt. „The Best of Broadway” w dniach 2, 3 i 5 czerwca zaprasza Filharmonia Warmińsko-Mazurska. W nietypową multimedialną podróż do magicznego świata musicalu, operetki i muzyki filmowej zabierze publiczność Pierwsza dama polskiej operetki Grażyna Brodzińska. A uczyni to wraz z solistami Malwiną Kusior, Januszem Krucińskim oraz Marcinem Wortmannem, na co dzień aktorami - wokalistami Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie. Tym znakomitym wykonawcom towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna filharmoników warmińsko-mazurskich pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego.

Podczas widowiska „The Best of Broadway” zabrzmią  największe przeboje z musicali, operetek i filmów muzycznych m.in.: Czarnoksiężnik z krainy Oz, Człowiek z La Manchy, Deszczowa piosenka, Dzwonnik z Notre Dame, Grease, Jekyll and Hyde, Koty, My Fair Lady, New York, New York, Nędznicy, Perichola, Pocałunek kobiety pająka, Taniec wampirów, Upiór, Wesoła wdówka, West Side Story. Muzyce widowiska będą towarzyszyć projekcje filmowe.

Grażyna Brodzińska – śpiewa repertuar operetkowy, operowy, musicalowy i piosenki ze światowego repertuaru popularnego. Współpracuje z czołowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi.  Nagrała sześć płyt CD (złota płyta „Śpiewaj, kochaj” 2004 r.) W latach 1969-1976 występowała w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W późniejszych latach śpiewała w Teatrze Muzycznym w Szczecinie, była solistką operetki Warszawskiej i Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, a od roku 2012 współpracuje między innymi z Gliwickim Teatrem Muzycznym. Poza krajem Grażynę Brodzińską oklaskiwała publiczność Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Austrii, Anglii, Włoch, ·Belgii, Izraela, Holandii oraz Australii. Zachwyca publiczność głosem, elegancją i temperamentem.
R E K L A M A
banner
Malwina Kusior - solistka Teatru Muzycznego „Roma”. Odtwórczyni głównej roli Sary w musicalu „Taniec wampirów” oraz postaci Eponine w „Nędznikach”. Laureatka licznych konkursów wokalnych ( m.in. Talent 2001, Festiwal Piosenki Aktorskiej - Grand Prix, 2002) i programu telewizyjnego „Twoja droga do gwiazd” (2003). W 2012 roku ukazała się jej debiutancka płyta pt. „Przeznaczenie”.

Janusz Kruciński
– miłośnikom musicali w Polsce znany m.in. z ról Che w „Evicie”, tytułowej roli w „Jekyll&Hyde”, Val Jean w „Nędznikach”, czy Sam Carmichael w przebojowej „Mamma Mia”. Role te kreował na scenach teatrów muzycznych warszawskiej „Romy”, chorzowskiej „Rozrywki” i innych. Od stycznia 2012 roku jest wokalistą zespołu „Ordalia”.

Marcin Wortmann – finalista castingów do oryginalnych produkcji musicalowych Tanz Der Vampire w Berlinie oraz Mamma Mia! w Essen. W 2006 roku w ramach Musical Tour w Niemczech wystąpił w przedstawieniach Jesus Christ Superstar oraz Evita. Jako śpiewak operowy (baryton) zadebiutował na scenie kameralnej Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie w roli Bottoma w operze Sen nocy letniej Beniamina Brittena.

******

Widowisko „The Best of Broadway” - sala koncertowa Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

2 czerwca 2016 (czwartek), godz. 19.00
3 czerwca 2016 (piątek), godz. 11.00 i 19.00
5 czerwca 2016 ( niedziela), godz.11.00 - „Koncert rodzinny”

Wykonawcy:

Grażyna Brodzińska – sopran
oraz aktorzy-wokaliści, soliści Teatru Muzycznego ROMA z Warszawy:
Malwina Kusior, Janusz Kruciński i Marcin Wortmann
Piotr Sułkowski – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

******

Bilety w cenie: 50 zł normalny i 40 zł ulgowy (na godz.19.00) oraz 45 zł normalny i 35 ulgowy (na godz.11.00) do nabycia w kasie w godz.10-18.00 oraz poprzez stronę internetową Filharmonii.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
logo FWM
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Daj mi siebie All i ask of you Upiór

31-05-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl