Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-06-03 00:13 | Rozmiar tekstu: A A A

Francuska wizyta w regionie

Olsztyn24
Podpisanie porozumienia nastąpiło w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie (fot. UM) | Więcej zdjęć »
Trwa wizyta delegacji radnych z partnerskiego departamentu Côtes d’Armor. Dla niektórych gości to pierwszy pobyt na Warmii i Mazurach.

Partnerom z Francji szczególnie zależało na zapoznaniu się z naszymi rozwiązaniami w zakresie zagospodarowania brzegów jezior i rzek. Goście mieli okazję zwiedzić inwestycje nad Jeziorem Drwęckim w Ostródzie oraz Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel w Olsztynie. Zaplanowano również prezentację projektów realizowanych wzdłuż Łyny. Duże wrażenie na odwiedzających wywarł także potencjał Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Mazury w Ostródzie, gdzie delegacja gościła w przeddzień targów „Pro Defense”.

Natomiast w czwartek (2.06) podpisano deklarację o utworzeniu na Warmii i Mazurach „Miasteczka Smaku”. Dokument, który podpisała Sylwia Jaskulska z zarządu województwa oraz Thibaut Guignard, wiceprzewodniczący rady departamentu Côtes d’Armor, przewiduje szerzenie idei „Miasteczka Smaku” stworzonej przez Izbę Rzemieślniczą Côtes d’Armor, w województwie warmińsko-mazurskim. Projekt oparty jest na promocji żywności regionalnej, tradycyjnej i naturalnej.
R E K L A M A
banner
– Cieszy mnie fakt, że łącząca nas długoletnia i intensywna współpraca wciąż się rozwija i przynosi kolejne owoce – mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Szerokie spectrum wspólnych działań umacnia nasze relacje, co w efekcie sprzyja rozwojowi obu regionów.

W kolejnych dniach zaplanowano również wizytę w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach oraz zapoznanie się z działalnością jednego z gospodarstw agroturystycznych w regionie.

Współpraca Warmii i Mazur z Côtes d’Armor trwa już ponad 20 lat. Wśród obszarów wspólnych działań znajduje się m.in.: kultura, polityka społeczna, współpraca młodzieży, żywność wysokiej jakości oraz rozwój obszarów wiejskich.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl