Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2016-06-05 15:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Koncert Galowy XII Festiwalu „O Warmio moja miła”

Olsztyn24
Prezydent Grzymowicz węcza Grand Prix Agacie Wilińskiej, dyrygent Chóru Cantabile | Więcej zdjęć »
W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie odbył się wczoraj (4.06) koncert z okazji dwunastej edycji Festiwalu „O Warmio moja miła” - wydarzenia organizowanego z inicjatywy Barbary Kaczorowskiej-Rytwińskiej, prezes Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, w celu promowania muzyki chóralnej i hymnu Olsztyna, a przede wszystkim zaś promowania wartości moralnych płynących z muzyki i wnoszenia wkładu do kultury narodowej.

Tegoroczną edycję festiwalu zorganizowały wspólnie Warmińsko-Mazurski Oddział Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie i Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia z partnerami, przy wsparciu finansowym samorządu Olsztyna oraz Warmińskiego Banku Spółdzielczego.

Do zaprezentowania się przed publicznością podczas koncertu zaproszono: Młodzieżową Orkiestrę Dętą Gminy Rząśnia pod dyrekcją Tomasza Dulskiego, Chór Ars Vocale UWM w Olsztynie pod dyrekcją Katarzyny Bojaruniec, Chór Musica In Via UWM w Olsztynie pod dyrekcją Katarzyny Bojaruniec, Chór dziewczęcy Cantilena II LO im. C.K. Norwida z Ostrołęki pod dyrekcją Henryka Gadomskiego, Duet z Łodzi w składzie: Patryk Ćwikliński (saksofon) i Karol Janik (akordeon), Zespół instrumentalny Accofluo z Łodzi w składzie: Maria Wróblewska (flet) i Inga Piwowarska (akordeon), Chór mieszany Cantamus z Nowego Miasta Lubawskiego pod dyrekcją Iwony Mrozińskiej, Amatorską Orkiestrę Dęta MeloFani z Dywit pod dyrekcją Dominika Jastrzębskiego, Chór dziewczęcy Cantabile PSM I i II stopnia w Olsztynie pod dyrekcją Agaty Wilińskiej, Zespół wokalny Vox Cordis z Olsztyna pod dyrekcją Damiana Michałowskiego, Big Band PSM I i II stopnia w Olsztynie pod dyrekcją Walentyna Kurżewa, Młodzieżową Orkiestrę Dętą przy Publicznym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Dzierzgowie pod dyrekcją Tomasza Pawlaka.

Podczas wieczoru ogłoszono również laureatów VI Konkursu Kompozytorskiego im. Feliksa Nowowiejskiego. Pierwszą nagrodę zdobyła Adrianna Kubica-Cypek (Kędzierzyn-Koźle) za kompozycję „Miserere” na chór mieszany a capella, drugą nagrodę Przemysław Szczotka (Katowice) za kompozycję „De Profundis” na chór mieszany a capella, trzecią nagrodę zaś Marta Kleszcz (Katowice) za kompozycję „Do Księżyca bliżej niż do Ciebie” na tenor i fortepian. O konkursie informowaliśmy w artykule „VI Konkurs Kompozytorski im. Feliksa Nowowiejskiego rozstrzygnięty”.
R E K L A M A
banner
Głównym punktem koncertu było rozstrzygnięcie konkursu chórów i orkiestr, w którym udział wzięły Chór mieszany Cantamus z Nowego Miasta Lubawskiego pod dyrekcją Iwony Mrozińskiej, Chór dziewczęcy Cantilena II LO im. C.K. Norwida z Ostrołęki pod dyrekcją Henryka Gadomskiego, Chór dziewczęcy Cantabile PSM I i II stopnia w Olsztynie pod dyrekcją Agaty Wilińskiej, Zespół wokalny Vox Cordis z Olsztyna pod dyrekcją Damiana Michałowskiego, Brass Trio z Olsztyna w składzie: Dawid Rejniak (trąbka), Piotr Fieducik (puzon) i Paweł Kawiecki (puzon), Duet z Łodzi w składzie: Patryk Ćwikliński (saksofon) i Karol Janik (akordeon), Amatorska Orkiestra Dęta MeloFani z Dywit pod dyrekcją Dominika Jastrzębskiego, Zespół instrumentalny Accofluo z Łodzi w składzie: Maria Wróblewska (flet) i Inga Piwowarska (akordeon), Big Band PSM I i II stopnia w Olsztynie pod dyrekcją Walentyna Kurżewa, Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy Publicznym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Dzierzgowie pod dyrekcją Tomasza Pawlaka i Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Rząśnia pod dyrekcją Tomasza Dulskiego. Konkursowe przesłuchania chórów i zespołów odbyły przed koncertem galowym, w sali koncertowej PSM w Olsztynie.

Zgodnie z decyzją komisji konkursowej w składzie: prof. Katarzyna Bojaruniec - przewodnicząca komisji konkursu, dyrektor artystyczny festiwalu, Instytut Muzyki Wydziału Sztuki UWM Olsztyn; dr Teresa Taradejna - dyrektor PSM Ii II ST; mgr Barbara Rytwińska - dyrektor organizacyjny festiwalu, prezes W-M Oddziału PZChiO w Olsztynie; prof. Józef Wojtkowiak - dyrygent, wykładowca Instytut Muzyki Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie i dr Orlin Bebenow - instumentalista, śpiewak, dyrygent, aranżer, kompozytor, prezes Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Bydgoszczy, zawodowo związany z Operą Novą w Bydgoszczy najważniejsza nagroda - Grand Prix Prezydenta Olsztyna - na którą złożyły się dyplom, statuetka i nagroda pieniężna w wysokości 3 000 zł trafiła w ręce Chóru dziewczęcego Cantabile PSM I i II stopnia w Olsztynie pod dyrekcją Agaty Wilińskiej.

Komisja konkursowa postanowiła też przyznać inne nagrody i wyróżnienia:

» Złoty Dyplom -
- Chór Dziewczęcy Cantabile PSM I i II st. w Olsztynie
- Big Band PSM I i II w Olsztynie (Nagroda 500 zł W-M O PCHIO)
- Accofluo - zespół instrumentalny z Łodzi (Nagroda 500 zł W-M O PCHIO)
- Duet z Łodzi (Nagroda 500 zł W-M O PCHIO)

» Srebrny Dyplom - Chór Dziewczęcy Cantilena II LO im. C.K. Norwida z Ostrołęki

» Brązowy Dyplom -
- Chór mieszany „Cantamus” z Nowego Miasta Lubawskiego
- Zespół wokalny Vox Cordis z Olsztyna
- Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy Publicznym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Dzierzgowie
- Amatorska Orkiestra Dęta MeloFani z Dywit
- Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Rząśnia
- Brass Trio z Olsztyna.

» Dyplom za prawykonanie pieśni „Marzenie” - Chór Dziewczęcy Cantilena II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce
» Dyplom za debiut - Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Dzierzgowa
» Puchar Olsztyńskiej Szkoły Wyższej - Amatorska Orkiestra Dęta MeloFani z Dywit
» Puchar Zarządu Warmińskiego Banku Spółdzielczego w Jonkowie - Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Rząśnia
» Puchar Wojewody Warmińsko-Mazurskiego - Chór Dziewczęcy Cantilena II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce
» Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie - Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Dzierzgowa.
» Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Accofluo - zespół instrumentalny z Łodzi
» Puchar Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Olsztynie - Duet z Łodzi
» Puchar Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Warszawie - Big Band PSM I i II w Olsztynie.  

Przebieg koncertu zarejestrowaliśmy na filmach video, które będziemy sukcesywnie publikować. Już teraz zapraszamy do ich obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~Anna Wrzosek / 2016-06-05 23:13
W imieniu Zespołu Wokalnego VOX CORDIS z Olsztyna serdecznie dziękuję organizatorom tego festiwalu , a szczegołnie pani B.Rytwińskiej za trud organizacyjny i Redakcji Olsztyn 24 za informację o festiwalu i piękną galerię zdjęć , filmik. Dziękujemy Jurorom za nasze wyróżnienie. Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom z którymi śpiewałyśmy i rywalizowałyśmy. Emocje są ogromne i my je przeżywałyśmy. Przesyłam moc pozdrowień Anna Wrzosek
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Koncert Galowy XII Festiwalu „O Warmio moja miła” (1)

»

04-06-2016

image
Koncert Galowy XII Festiwalu „O Warmio moja miła” (2)

»

04-06-2016

image
Koncert Galowy XII Festiwalu „O Warmio moja miła” (3)

»

04-06-2016

image
Koncert Galowy XII Festiwalu „O Warmio moja miła” (4)

»

04-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl