Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email SPKIS | 2016-06-10 23:23 | Rozmiar tekstu: A A A
Krokodyla kup mi luby

Zabawy z Fredrą

Olsztyn24
Zabawy z Fredrą (fot. SPKIS - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Już nie kanarka, lecz krokodyla trzeba kupić dziewczynie, by jej zaimponować. Tak było i jest, o czym dwukrotnie w piątek (10.06) przekonywali widzów uczniowie olsztyńskiego LO XII  prezentując się w „Zabawach z Fredrą”, czyli  w najchętniej cytowanych scenach, znanych z desek teatrów czy tytułów lektur szkolnych.

Szkolny spektakl „Zabawy z Fredrą”  był podsumowaniem warsztatów teatralnych prowadzonych przez aktora Teatru im. Stefana Jaracza - Marcina Kiszluka. Młodzi aktorzy zagrali dwukrotnie – o godz. 13.00 swoim koleżankom i kolegom i zaraz potem o godz. 14.00  tym, którym udało się dotrzeć - rodzicom czy osobom zainteresowanych talentem młodzieży.

Opiekun grupy – Marcin Kiszluk osobiście powitał publiczność małego teatru i przeprosił, że nie dotrwa do końca spektaklu, ponieważ musi udać się do pracy w dużym teatrze, wierzy jednak, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem, czyli dobrze. Opowiedział też, na czym polega mix scen i postaci, inaczej mówiąc uprzedził widzów, dlaczego zobaczą oni  m.in., kilku Gustawów!
R E K L A M A
banner
Licealiści zagrali lekko (jakby w ogóle nie mieli tremy) i z wdziękiem, na swój młodzieńczy sposób interpretując sceny zalotnej zmowy, zalotów i miłosnych intryg. Na zakończenie otrzymali gromkie brawa. Z pewnością ich spektakl wymaga jeszcze jak dobra potrawa  „dogotowania”, ale to, co już zaprezentowali sprawia, że można im ufać.

Spektakl obejrzeli także przedstawiciele Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka, które uczestnicząc czy też śledząc wydarzenia w kulturze, stara się jeszcze zdobywać wiedzę o publicznie mało znanych inicjatywach artystycznych. Szkolny teatr z LO XII z hasłem Fredro może znaleźć się w gronie tych, których rozwój i pasję warto wspierać.

Specjalne gratulacje dla  młodzieży za to, że znalazła czas i ochotę  na teatr  po lekcjach, zostając na próbach w szkolnych murach. Zapewne jest to też niemałą zasługą Marcina Kiszluka, nauczycieli i wspierających rodziców. 

SPKIS

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.