Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-06-16 21:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Trudna wystawa w olsztyńskim BWA

Olsztyn24
Wernisaż wystawy „Heavy Metal” w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Po dłuższej przerwie w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie zagościła abstrakcja. Ale, jak podkreśla dyrektor BWA Małgorzata Bojarska-Waszczuk, w takiej formie malarstwo abstrakcyjne gości w Olsztynie po raz pierwszy. Autorem wystawy zatytułowanej „Heavy Metal” jest artysta młodego pokolenia z Krakowa - Tomasz Baran.

- Otwierana dzisiaj wystawa z wielu powodów jest wyjątkowa - mówi dyrektor Bojarska-Waszczuk. - Autorem wystawy jest z rozmachem wchodzący w sztukę młody artysta, który uprawia malarstwo abstrakcyjne, co się nieczęsto zdarza. Wystawa została przygotowana specjalnie dla przestrzeni naszej galerii. Do zaaranżowania wystawy Tomasz Baran użył materiałów postindustrialnych, a wystawiane prace to bardzo minimalistyczna abstrakcja. Niektórzy mogą wręcz powiedzieć, że na tych obrazach nic nie ma! Dla odbiorcy nie jest to wystawa łatwa. Pewnie lepiej będzie przyjęta przez tych odbiorców, którzy są trochę przygotowani do odbioru sztuki współczesnej, zwłaszcza sztuki abstrakcyjnej. Ja jednak zachęcam wszystkich: spróbujmy i tego! 

Zdaniem Małgorzaty Bojarskiej-Waszczuk, Tomasz Baran (rocznik 1985) to obiecujący młody artysta z perspektywami na międzynarodowe uznanie. Pochodzi ze Stalowej Woli, ale mieszka obecnie w Krakowie, gdzie w 2010 roku zdobył dyplom Akademii Sztuk Pięknych. Jako artysta debiutował w 2008 roku, jeszcze w czasie studiów, w Galerii F.a.i.t. podczas Akcji Rewaloryzacji Abstrakcji. Wystawy indywidualne jego prac odbyły się między innymi w Bunkrze Sztuki, Galerii AS, Galerii Delikatesy w Krakowie, Galerii MDS we Wrocławiu. Brał także udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. W 2010 roku odbył rezydencję w Montrouge, a w 2012 został laureatem międzynarodowej nagrody Strabag Artaward i odbył rezydencję w Wiedniu.
R E K L A M A
banner
- Zdecydowanie na niego stawiam - mówi dyrektor BWA. - Ma już dobrą pozycję na rynku sztuki, również w innych galeriach sztuki współczesnej w Polsce. Myślę, że to będzie artysta o randze międzynarodowej. Być może niebawem - dodaje.

Wystawa prac Tomasza Barana będzie prezentowana w BWA Galerii Sztuki do 24 lipca. Przerwy wakacyjnej w BWA nie będzie. Już 28 lipca w galerii odbędą się wernisaże dwóch nowych wystaw, a na 25 sierpnia planowany jest kolejny wernisaż. Już dzisiaj zapraszamy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy „Heavy Metal” w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie

16-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl