Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2016-06-16 21:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Trudna wystawa w olsztyńskim BWA

Olsztyn24
Wernisaż wystawy „Heavy Metal” w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Po dłuższej przerwie w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie zagościła abstrakcja. Ale, jak podkreśla dyrektor BWA Małgorzata Bojarska-Waszczuk, w takiej formie malarstwo abstrakcyjne gości w Olsztynie po raz pierwszy. Autorem wystawy zatytułowanej „Heavy Metal” jest artysta młodego pokolenia z Krakowa - Tomasz Baran.

- Otwierana dzisiaj wystawa z wielu powodów jest wyjątkowa - mówi dyrektor Bojarska-Waszczuk. - Autorem wystawy jest z rozmachem wchodzący w sztukę młody artysta, który uprawia malarstwo abstrakcyjne, co się nieczęsto zdarza. Wystawa została przygotowana specjalnie dla przestrzeni naszej galerii. Do zaaranżowania wystawy Tomasz Baran użył materiałów postindustrialnych, a wystawiane prace to bardzo minimalistyczna abstrakcja. Niektórzy mogą wręcz powiedzieć, że na tych obrazach nic nie ma! Dla odbiorcy nie jest to wystawa łatwa. Pewnie lepiej będzie przyjęta przez tych odbiorców, którzy są trochę przygotowani do odbioru sztuki współczesnej, zwłaszcza sztuki abstrakcyjnej. Ja jednak zachęcam wszystkich: spróbujmy i tego! 

Zdaniem Małgorzaty Bojarskiej-Waszczuk, Tomasz Baran (rocznik 1985) to obiecujący młody artysta z perspektywami na międzynarodowe uznanie. Pochodzi ze Stalowej Woli, ale mieszka obecnie w Krakowie, gdzie w 2010 roku zdobył dyplom Akademii Sztuk Pięknych. Jako artysta debiutował w 2008 roku, jeszcze w czasie studiów, w Galerii F.a.i.t. podczas Akcji Rewaloryzacji Abstrakcji. Wystawy indywidualne jego prac odbyły się między innymi w Bunkrze Sztuki, Galerii AS, Galerii Delikatesy w Krakowie, Galerii MDS we Wrocławiu. Brał także udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. W 2010 roku odbył rezydencję w Montrouge, a w 2012 został laureatem międzynarodowej nagrody Strabag Artaward i odbył rezydencję w Wiedniu.
R E K L A M A
banner
- Zdecydowanie na niego stawiam - mówi dyrektor BWA. - Ma już dobrą pozycję na rynku sztuki, również w innych galeriach sztuki współczesnej w Polsce. Myślę, że to będzie artysta o randze międzynarodowej. Być może niebawem - dodaje.

Wystawa prac Tomasza Barana będzie prezentowana w BWA Galerii Sztuki do 24 lipca. Przerwy wakacyjnej w BWA nie będzie. Już 28 lipca w galerii odbędą się wernisaże dwóch nowych wystaw, a na 25 sierpnia planowany jest kolejny wernisaż. Już dzisiaj zapraszamy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wernisaż wystawy „Heavy Metal” w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie

»

16-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl