Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-06-16 23:25 | Rozmiar tekstu: A A A

„Spiskową teorię genów” zaprezentowano w Galerii Amfilada MOK

Olsztyn24
Autorki wystawy wraz z Agnieszką Kołodyńską, dyrektor MOK | Więcej zdjęć »
W Galerii Amfilada Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie otwarto dzisiaj (16.06) wystawę prac Marii Milewicz-Brauer, Janiny Brauer, Anny Eymont i Joanny Milewicz pod nazwą „Spiskowa teoria genów”.

Maria Milewicz-Brauer
Urodzona w Olsztynie, obecnie żyje i tworzy w Niemczech. Inspiracją w jej twórczości są materiały zwożone z całego świata, skarby kolekcjonowane po licznych podróżach lądowych i morskich. W swojej pracowni w Meerbusch przetwarza je po swojemu w unikatowe kompozycje, poszukując ciągle nowych form wyrazu i eksperymentując z nowymi tworzywami. Najnowsze prace to cykl transparentnych koszulek, na które składają się liczne drobne przedmioty, jak zabawki i kosteczki, zawieszone na filigranowej konstrukcji ze zlutowanych drucików. Wystawia głównie w Polsce i Niemczech.

Janina Brauer
Urodzona w Olsztynie, obecnie mieszka w Meerbusch (Niemcy). Ukończyła z wyróżnieniem Kommunikations-Design (Wyższą Szkołę Mediów i Projektowania Graficznego w Krefeld). Tematem dyplomu obronionego z wyróżnieniem było wydanie książki Kurta Tucholskiego „Noc Walpurgii”. Obecnie żyje i tworzy w Neuss. Zajmuje się malarstwem, grafiką i ilustracją książkową.
R E K L A M A
banner
Anna Eymont
Absolwentka Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (ASP). Po studiach wyjechała do Sydney, gdzie została wykładowcą grafiki w Sydney College of the Arts (SCA). Również w Polsce, podczas swoich częstych wizyt, była wykładowcą grafiki użytkowej na Europejskiej Akademii Sztuk (EAS) oraz w Wyższej Szkole Informatyki (WIT) w Warszawie. W 1980 roku wraz z partnerkami założyła studio reklamy i designu, które szybko znalazło się w czołówce wiodących agencji tego typu w Australii, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. W dowód uznania, w 2000 roku, została wybrana do wzięcia udziału w komisji SOCOG, decydując o wizualnej formie Olimpiady w Sydney. W ostatnich latach Anna Eymont pochłonięta jest pracą twórczą w dziedzinie malarstwa, dzieląc swoje życie pomiędzy Australię oraz Polskę. Prace zaprezentowane na wystawie pochodzą z cyklu „Bogowie, marzenia, sny”.

Joanna Milewicz
Urodzona w Olsztynie, studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego i w pracowni tkaniny Zbigniewa Gostomskiego w 1982 roku. Uprawia malarstwo z instalacją, a także projektuje wydawnictwa, okładki płyt i plakaty teatralne. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Obecnie zajmuje się krytyką polityczno-społeczną, „pisząc” obrazy będące komentarzami do otaczającej rzeczywistości.

Więcej o ekspozycji w zapisie wideo dzisiejszego wernisażu. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Wystawa potrwa do 10 lipca.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
OLA: Wernisaż wystawy „Spiskowa teoria genów” w Galerii Amfilada MOK w Olsztynie

16-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl