Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2016-01-21 18:35 | Rozmiar tekstu: A A A

„NAStroje” Eweliny Przewodowskiej-Ryłki prezentuje Galeria Amfilada MOK

Olsztyn24
Od prawej: Ewelina Przewodowska-Ryłka i Agnieszka Odrakiewicz (MOK) | Więcej zdjęć »
W Galerii Amfilada Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie otwarto dzisiaj (21.01) wystawę pt. „NAStroje”, na które swoje prace malarskie prezentuje Ewelina Przewodowska-Ryłka.

Autorka urodziła się 8 listopada 1977 roku w Olsztynie. Jest absolwentkaą Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie oraz edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim (dyplom w 2011 roku w pracowni malarskiej prof. Zygmunta Drońskiego).

Od 10 lat mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii, gdzie na co dzień zajmuje się aranżacją i dekoracją wnętrz oraz renowacją starych mebli. Swoje prace wystawia w lokalnych galeriach, pubach i restauracjach hotelowych. Według artystki, w ten sposób trafiają one do różnych warstw społecznych, a przecież jednym z założeń sztuki jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców.
R E K L A M A
banner
Prace autorki są odzwierciedleniem jej stanu umysłu, odpowiedzią na otaczający ją świat. Są wewnętrzną polemiką nad wartością człowieka w dzisiejszym świecie. Nierzadko kontrowersyjne, stawiają trudne pytania. Pokazują zainteresowania artystki i poszukiwanie odpowiedzi na pytanie – co będzie dalej, po śmierci? Odzwierciedlają jej fascynację nieuniknionym, o czym pisze w swojej pracy licencjackiej pt. „Śmierć w sztuce”. Natomiast w pracy magisterskiej artystka konsekwentnie stawia retoryczne pytanie, zastanawiając się, czy dzisiejsza sztuka jest „brudna czy zła”?

Większość grafik artystki to ilustracje do jej autorskich wierszy.

Ekspozycję można oglądać do 21 lutego bieżącego roku.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy „NAStroje” Eweliny Przewodowskiej-Ryłki w MOK w Olsztynie

21-01-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl