Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2016-01-21 18:35 | Rozmiar tekstu: A A A

„NAStroje” Eweliny Przewodowskiej-Ryłki prezentuje Galeria Amfilada MOK

Olsztyn24
Od prawej: Ewelina Przewodowska-Ryłka i Agnieszka Odrakiewicz (MOK) | Więcej zdjęć »
W Galerii Amfilada Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie otwarto dzisiaj (21.01) wystawę pt. „NAStroje”, na które swoje prace malarskie prezentuje Ewelina Przewodowska-Ryłka.

Autorka urodziła się 8 listopada 1977 roku w Olsztynie. Jest absolwentkaą Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie oraz edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim (dyplom w 2011 roku w pracowni malarskiej prof. Zygmunta Drońskiego).

Od 10 lat mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii, gdzie na co dzień zajmuje się aranżacją i dekoracją wnętrz oraz renowacją starych mebli. Swoje prace wystawia w lokalnych galeriach, pubach i restauracjach hotelowych. Według artystki, w ten sposób trafiają one do różnych warstw społecznych, a przecież jednym z założeń sztuki jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców.
R E K L A M A
banner
Prace autorki są odzwierciedleniem jej stanu umysłu, odpowiedzią na otaczający ją świat. Są wewnętrzną polemiką nad wartością człowieka w dzisiejszym świecie. Nierzadko kontrowersyjne, stawiają trudne pytania. Pokazują zainteresowania artystki i poszukiwanie odpowiedzi na pytanie – co będzie dalej, po śmierci? Odzwierciedlają jej fascynację nieuniknionym, o czym pisze w swojej pracy licencjackiej pt. „Śmierć w sztuce”. Natomiast w pracy magisterskiej artystka konsekwentnie stawia retoryczne pytanie, zastanawiając się, czy dzisiejsza sztuka jest „brudna czy zła”?

Większość grafik artystki to ilustracje do jej autorskich wierszy.

Ekspozycję można oglądać do 21 lutego bieżącego roku.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~Oko / 2016-02-02 17:08
Pani Ewelino. Gratulacje i serdeczności . Fajna wystawa.
~ / 2016-01-23 23:06
Czy to prawda, że nowa dyrektorka MOK-u, nomen omen "obywatelka kultury" chce zlikwidować dwie mokowskie galerie ?
~Anna / 2016-01-23 18:36
Prace interesujące, mogą się podobać. Choć to nie moja bajka, uważam, że Ewelina ma ogromny talent. Życzę Jej wielu osiągnięć artystycznych, samorealizacji i nadal twórczej weny. tak trzymaj. Gorąco pozdrawiam i życzę wielu podobnych wystaw!!!!!!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wernisaż wystawy „NAStroje” Eweliny Przewodowskiej-Ryłki w MOK w Olsztynie

»

21-01-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl