Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-06-17 17:45 | Rozmiar tekstu: A A A

Autoriada na zakończenie ósmej edycji „Rowerowego Autochodzika”

Olsztyn24
Autoriada 2016 | Więcej zdjęć »
Dobiegła końca kolejna edycja Programu Edukacji Komunikacyjnej realizowanego od 2009 roku przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego - Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Olsztynie, Urząd Miasta Olsztyna i firmę Michelin Polska SA, początkowo jako program dla przedszkolaków „Autochodzik”, a w ostatnich edycjach już jako „Rowerowy Autochodzik” - skierowany zarówno do przedszkolaków, jak i uczniów szkół podstawowych. Dzisiaj (17.06) w Uranii odbył się Wielki Finał ósmej edycji programu - Autoriada, z udziałem kilkuset dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

Impreza zakończyła całoroczny program angażujący kilka tysięcy dzieci, rodziców i nauczycieli w działania przygotowujące dzieci do samodzielności w ruchu drogowym. Dwugodzinne spotkanie było sprawdzianem wiedzy najbardziej aktywnych zespołów uczestniczących w programie, które nie tylko realizowały zadania w ramach 6 Etapów, ale także prezentowały je na swoim profilu.

Dzieci rywalizowały na 5. stanowiskach z zadaniami i konkurencjami do zaliczenia przez zespoły. Były to m.in. wspólne z nauczycielami rozwiązywanie quizu z fotozagadkami, czy zabawa w rozpoznawanie znaków drogowych. Czas i dokładność decydowały natomiast o wyniku w konkursach szybkościowych Warsztat i Kurier. Suma zdobytych punktów decydowała o miejscu końcowym. Najlepsze zespoły otrzymały nagrody.
R E K L A M A
banner
W dzisiejszej autoriadzie wzięło udział 19 zespołów szkolno-przedszkolnych.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Autoriada 2016 w Olsztynie

»

17-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl