Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-06-19 12:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Motocrossowe Mistrzostwa Europy będą rozegrane na olsztyńskim torze

Olsztyn24
 
Ostatni weekend czerwca (25-26.06), to czas wielkiego motocrossowego wydarzenia na olsztyńskim torze motocrossowym - Motocrossowych Mistrzostw Europy. To najwyższa ranga rozgrywanych zawodów motocrossowych w Polsce i oczywiście w naszym regionie. Organizatorem zawodów jest Olsztyński MOTOKLUB.

Kibice, którzy odwiedzą tor motocrossowy przy ul. Lubelskiej, będą mogli zobaczyć zawodników klas EMX 65, EMX 85 i klasy EMX Open. Na zawody rangi Mistrzostw Europy zawitają najlepsi zawodnicy starego kontynentu.

Zawody rozpoczynają się w sobotę o godzinie 10:00. Sobota to dzień treningów dowolnych i kwalifikacyjnych. Zwieńczeniem soboty (o 14:30) są 3 wyścigi kwalifikacyjne każdej z klas – będzie na co popatrzeć.
R E K L A M A
banner
Motocrossowa niedziela rozpocznie się o 9:00 od rozgrzewki. Uroczyste otwarcie zawodów zaplanowano na godzinę 12:00. Po otwarciu zacznie się właściwe ściganie. W sumie odbędzie się 6 wyścigów - w każdej z klas po 2 wyścigi.

Klasy 65 i 85 to najmłodsi, 10-12 letni adepci sztuki motocrossowej. Wyścigi tych klas są bardzo widowiskowe, a zawodnicy pokazują, że te małe motocykle przy odpowiednim prowadzeniu doskonale sobie radzą z największymi skokami.

Klasa EMX Open to klasa zwana „królewską”. Martin Michek – mistrz Europy 2015, Petr Bartos - wicemistrz Europy 2015 - ci bardzo szybcy na twardych torach Czesi z pewnością zaprezentują widowiskową jazdę. Doświadczenie zawodników tej klasy, technika jazdy w połączeniu z najszybszymi maszynami to naprawdę świetne widowisko. W klasie EMX Open wystartuje zawodnik MOTOKLUBU Olsztyn, Cezary Lewko. To jego debiut w zawodach tej rangi. Lewko będzie najmłodszym zawodnikiem w tej klasie.

Szczegółowe informacje o Harmonogramie czasowy znajdują się na stronie: www.motoklub.olsztyn.pl
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl