Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-06-28 14:51 | Rozmiar tekstu: A A A

W niedzielę wielkie ściganie w Biskupcu

Olsztyn24
(fot. archiwum) | Więcej zdjęć »
Medaliści Mistrzostw Polski, kolarze z grup zawodowych oraz amatorzy będą walczyć o medale i nagrody tradycyjnego, 22. już Międzynarodowego Kryterium Kolarskiego w Biskupcu. Impreza jest jednocześnie memoriałem zmarłego 5 lat temu trenera i założyciela tutejszego klubu kolarskiego - Jerzego Kowalskiego.

Na biskupieckich ulicach w niedzielę (3.07) będzie ścigać się 200. kolarzy z całego kraju. Pojawią się także Rosjanie, trenujący w szkole mistrzostwa sportowego przygotowań olimpijskich w Kaliningradzie.

W barwach Ludowego Klubu Kolarskiego Warmia Biskupiec pojadą m.in. 3-krotna złota medalistka tegorocznych mistrzostw Polski Marta Jaskulska, srebrny medalista mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym Paweł Kustrubski czy Szymon Rekita, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, jeżdżący obecnie we włoskiej grupie zawodowej.
R E K L A M A
banner
- Nasze kryterium od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego mamy szansę oglądać rywalizację najlepszych w kraju zawodników – mówi organizator zawodów Narcyz Klik. - Oczywiście liczymy na biskupieckich kolarzy, którzy zawsze dobrze wypadają przed własną publicznością.

W kryterium, na dystansie od 2. do 50. kilometrów wystartują zawodnicy, klasyfikowani we wszystkich kategoriach wiekowych. Początek zawodów o 13.00.

W południe policjanci zamkną dla ruchu ulice Mickiewicza, Przemysłową, Ostre Koło, Słowackiego i Kryniczną. Objazd z krajowej 16-tki do centrum poprowadzą ulicami Liszewskiego, Lazurową, Plażową i Warszawską. Utrudnienia potrwają do godz. 17.00.

*****

Program imprezy:

» 10.00 – zgłoszenia zawodników
» 12.30 – odprawa techniczna
» 13.00 – start kat. młodziczka, żak, żaczka
» 13.30 – start kat. młodzik, juniorka młodsza
» 14.15 – start kat. junior młodszy, kobiety
» 15.15 - start kat. junior i elita, masters

Z D J Ę C I A
P L I K   M P 3
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl