Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-06-29 18:00 | Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent Olsztyna uzyskał absolutorium za 2015 rok

Rada Miasta podsumowała realizację ubiegłorocznego budżetu

Olsztyn24
XXIV sesja Rady Miasta Olsztyna | Więcej zdjęć »
Po Radzie Powiatu w Olsztynie i Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, również Rada Miasta Olsztyna zajęła się oceną realizacji ubiegłorocznego budżetu. XXIV sesja Rady Miasta, potocznie nazywana absolutoryjną, odbyła się dzisiaj (29.06) w Olsztynie.

Przedstawiona podczas sesji pozytywna opinia wykonania budżetu przez komisję rewizyjną Rady Miasta i Regionalną Izbę Obrachunkową, nie wszystkich radnych przekonała do podniesienia ręki za przyjęciem sprawozdania z realizacji ubiegłorocznego budżetu i udzieleniem prezydentowi Piotrowi Grzymowiczowi absolutorium. Przeciwko takiej decyzji Rady Miasta zagłosowali radni klubu Prawo i Sprawiedliwość, którzy ustami przewodniczącego swojego klubu Dariusza Rudnika zarzucili prezydentowi, iż wbrew ich sugestiom, budżet nie miał charakteru zadaniowego, lecz tradycyjną formę, dzielącą środki budżetowe na działy i paragrafy. Stanowisko radnych PiS prezydent nazwał „politycznym”, co wywołało wielkie wzburzenie tychże.

Również głosu „za” nie oddał radny Czesław Jerzy Małkowski. Swoje wstrzymanie się od oddania głosu uzasadnił brakiem oczekiwanych przez niego regulacji płacowych w miejskich jednostkach kultury i opieki społecznej.
R E K L A M A
banner
Ostatecznie głosowanie nad udzieleniem absolutorium zakończyło się sukcesem prezydenta. Spośród 23. radnych obecnych na sesji, za udzieleniem absolutorium głosowało 15. radnych, 7. było przeciwnych, a 1. wstrzymał się od głosu.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
P L I K   M P 3
P L I K   M P 3
P L I K   M P 3
P L I K   M P 3
P L I K   M P 3
P L I K   M P 3
P L I K   M P 3
P L I K   M P 3
P L I K   M P 3
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Udzielanie absolutorium za 2015 rok prezydentowi Olsztyna

»

29-06-2016

image
Głosowanie nad udzieleniem absolutorium za 2015 r. prezydentowi Olsztyna

»

29-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl