Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-06-29 18:00 | Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent Olsztyna uzyskał absolutorium za 2015 rok

Rada Miasta podsumowała realizację ubiegłorocznego budżetu

Olsztyn24
XXIV sesja Rady Miasta Olsztyna | Więcej zdjęć »
Po Radzie Powiatu w Olsztynie i Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, również Rada Miasta Olsztyna zajęła się oceną realizacji ubiegłorocznego budżetu. XXIV sesja Rady Miasta, potocznie nazywana absolutoryjną, odbyła się dzisiaj (29.06) w Olsztynie.

Przedstawiona podczas sesji pozytywna opinia wykonania budżetu przez komisję rewizyjną Rady Miasta i Regionalną Izbę Obrachunkową, nie wszystkich radnych przekonała do podniesienia ręki za przyjęciem sprawozdania z realizacji ubiegłorocznego budżetu i udzieleniem prezydentowi Piotrowi Grzymowiczowi absolutorium. Przeciwko takiej decyzji Rady Miasta zagłosowali radni klubu Prawo i Sprawiedliwość, którzy ustami przewodniczącego swojego klubu Dariusza Rudnika zarzucili prezydentowi, iż wbrew ich sugestiom, budżet nie miał charakteru zadaniowego, lecz tradycyjną formę, dzielącą środki budżetowe na działy i paragrafy. Stanowisko radnych PiS prezydent nazwał „politycznym”, co wywołało wielkie wzburzenie tychże.

Również głosu „za” nie oddał radny Czesław Jerzy Małkowski. Swoje wstrzymanie się od oddania głosu uzasadnił brakiem oczekiwanych przez niego regulacji płacowych w miejskich jednostkach kultury i opieki społecznej.
R E K L A M A
banner
Ostatecznie głosowanie nad udzieleniem absolutorium zakończyło się sukcesem prezydenta. Spośród 23. radnych obecnych na sesji, za udzieleniem absolutorium głosowało 15 radnych, 7 było przeciwnych, a 1 wstrzymał się od głosu.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
P L I K   M P 3
P L I K   M P 3
P L I K   M P 3
P L I K   M P 3
P L I K   M P 3
P L I K   M P 3
P L I K   M P 3
P L I K   M P 3
P L I K   M P 3
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Udzielanie absolutorium za 2015 rok prezydentowi Olsztyna

29-06-2016

image galeria
Głosowanie nad udzieleniem absolutorium za 2015 r. prezydentowi Olsztyna

29-06-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl