Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-07-02 16:41 | Rozmiar tekstu: A A A

IX Kiermas Warmiński odbywa się w Bałdach

Olsztyn24
Do Wrót Warmii przybywa biskup Wacław Leszczyński | Więcej zdjęć »
Na Trakcie Biskupim w Bałdach w gminie Purda odbywa się dziś (2.07) Kiermas Warmiński. Ta organizowana w związku ze Świętem Warmii impreza odbywa się po raz dziewiąty.

Zabawę na Trakcie Biskupim w Bałdach poprzedziła msza święta w kościele pod wezwaniem św. Jakuba w Butrynach z udziałem abpa warmińskiego Wojciecha Ziemby i abpa koadiutora Józefa Górzyńskiego. Z kościoła uczestnicy wydarzenia przejechali bryczkami na Trakt Biskupi, gdzie tradycyjnie odsłonięto głaz upamiętniający kolejnego z biskupów warmińskich. Tym razem uhonorowano biskupa Wacława Leszczyńskiego, a fundatorem głazu był Piotr Płoski - wójt gminy Purda.

Tradycyjnie też uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć inscenizację powitania biskupa przybywającego na Warmię. Na dzisiaj aktorzy Teatru Jaracza w Olsztynie: Marian Czarkowski, Jarosław Borodziuk i Marcin Kiszluk przygotowali inscenizację powitania biskupa Leszczyńskiego.
R E K L A M A
banner
Ponadto w programie kiermasu były prezentacje tradycyjnych rzemiosł i sztuki ludowej, stoiska handlowe twórców lokalnych, stoiska edukacyjne, dawne zabawy festynowe i podwórkowe oraz konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych.

Na scenie natomiast występowali lokalni artyści ludowi: zespół „Szczęściary” Koła Gospodyń Wiejskich ze Szczęsnego, zespół śpiewaczy „Kris”, zespół śpiewaczy „Mazury” i zespół śpiewaczy „Echo Pasymia”. Jako „Gwiazda wieczoru” wystąpi Anna Broda.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Odsłonięcie obelisku upamiętniającego biskupa warmińskiego Wacława Leszczyńskiego

02-07-2016

image galeria
Inscenizacja powitania biskupa Wacława Leszczyńskiego na Warmii

02-07-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl