Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Waldemar Ziarek | 2016-07-03 21:24 | Rozmiar tekstu: A A A

W trosce o bezpieczne wakacje

Olsztyn24
Msza św. w kościele w Waplewie (fot. W. Ziarek - wszystkie) | Więcej zdjęć »
„Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich i umiał opanować pokusę przekraczania granicy bezpieczeństwa szybkości. Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś, wraz z radością Twej łaski, mogły mi towarzyszyć na wszystkich drogach moich”. Tymi słowami ks. dr Marian Midura, proboszcz parafii w Waplewie i Duszpasterz Kierowców, rozpoczął w dzisiaj (3.07) specjalną mszę świętą w intencji bezpiecznych wakacji. Podczas mszy przedstawił zasady bezpieczeństwa drogowego i zaapelował o rozważną jazdę.

Kościół w Waplewie udekorowany był satyrycznymi rysunkami Andrzeja Mleczki, przedstawiającymi zagrożenia na drodze. Specjalnym gościem była tego dnia Kapela Jakubowa, która zaprezentowała w kościele swoje piosenki z płyty „Bezpieczna droga”, entuzjastycznie przyjęte przez zebranych.

Po mszy ks. Marian poświęcił zebrane pod kościołem samochody i motocykle. Zwyczaj święcenia samochodów czy motocykli przed nowym sezonem turystycznym datuje się w Polsce od roku 1934.
R E K L A M A
banner
Waldemar Ziarek
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl