Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Waldemar Ziarek | 2016-06-19 20:38 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzień Bezpiecznego Kierowcy w Olsztynku

Olsztyn24
Dzień Bezpiecznego Kierowcy w Olsztynku (fot. Waldemar Ziarek - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Fundacja Kierowca Bezpieczny oraz Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. dr Marian Midura, przy współpracy z Okręgową Stacją Pojazdów Stalzłom, zorganizowali w minioną sobotę (18.06) w Olsztynku Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Olsztynka Artur Wrochna. To pierwsze tego rodzaju wydarzenie w mieście, ale nie ostatnie jak zapowiedzieli mieszkańcom Olsztynka organizatorzy.

Idea wydarzenia nawiązuje do cyklicznie organizowanego przez Duszpasterza Kierowców - Dnia Św. Krzysztofa, patrona kierowców.

- W Olsztynku postanowiliśmy Dzień Bezpiecznego Kierowcy zorganizować w formie festynu, tak by ważne treści społeczne mogły docierać do społeczeństwa w najbardziej atrakcyjny sposób - stwierdza ks. Marian Midura.
R E K L A M A
banner
Podczas festynu było wiele atrakcji. Można było spróbować swoich sił w symulatorze rajdowym, dzieci mogły bez obawy otrzymania  kary „pomazać” przedwojennego opla. Na placu odbyła się rekonstrukcja ratowania zakleszczonego w samochodzie kierowcy, sprawnie przeprowadzona przez jednostkę straży pożarnej z Olsztynka. Uczestnicy festynu degustując grillowe potrawy mogli wysłuchać koncertu Kapeli Jakubowej, a każdy kierowca miał możliwość dokonania bezpłatnego przeglądu swojego auta i otrzymać alkotest oraz dekalog bezpiecznego kierowcy.

Waldemar Ziarek

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl