Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-07-07 19:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyński ITS z międzynarodowym wyróżnieniem

Olsztyn24
Elementem olsztyńskiego ITS jest Karta Miejska
Chociaż nie rzuca się nachalnie w oczy mieszkańcom Olsztyna, zauważany jest w Europie, a nawet poza jej granicami. Mowa o Inteligentnym Systemie Transportowym, który został zaliczony do światowej Galerii Sław ITS.

To drugie znaczące wyróżnienie dla olsztyńskiego systemu. Po raz pierwszy Inteligentny System Transportowy stolicy regionu został został nagrodzony w połowie maja br. podczas Polskiego Kongresu Inteligentnych Systemów Transportowych w Warszawie. Wówczas olsztyński ITS okazał się najlepszy w konkursie Lider ITS w kategorii „Najlepsze wdrożenie”.

Ceremonia wręczenia światowej nagrody odbędzie się w październiku w Melbourne podczas XXIII Światowego Kongresu ITS.
R E K L A M A
banner
- Mamy coś naprawdę wartościowego i cenionego - mówi prezydent, Piotr Grzymowicz. - Swoje głosy na Olsztyn oddały ITS Japonia, ITS Ameryka oraz ERTICO, czyli ITS Europa. W efekcie nasze miasto zostało wybrane europejskim zwycięzcą konkursu.

Co miało wpływ na taką decyzję?

- To obecnie najnowocześniejszy system ITS, którego mogą mu zazdrościć nawet większe europejskie miasta - tak uzasadniany jest wybór. - Biorąc pod uwagę trudności we wdrażaniu całościowych rozwiązań, Olsztyn zasługuje na miano prawdziwego bohatera ITS.

Olsztyński system ITS składa się z kamer, czujników, tablic informacji wizualnej, biletomatów oraz karty miejskiej.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl