Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Justyna Banasiak | 2016-07-12 15:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Młodzi sięgnęli po zapomniane lustrzanki i klisze

Olsztyn24
Uczestnicy projektu „Analogowa Świetlica” | Więcej zdjęć »
Od stycznia do czerwca br. miejscowości powiatów olsztyńskiego i szczycieńskiego były terenem realizacji projektu „Analogowa Świetlica”. Jego celem było zwiększenie aktywności i ekspresji kulturalnej młodych ludzi z województwa warmińsko-mazurskiego.

„Analogowa Świetlica” to projekt zrealizowany przez fotografa i animatora Arkadiusza Dziczka, w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pomysłodawca i realizator projektu jest fotografem i animatorem kultury. Prezesuje Mazurskiemu Stowarzyszeniu Ekologiczno-Kulturalnemu „Wataha”, zajmującemu się organizacją zajęć edukacyjnych i kulturalnych dla dzieci oraz młodzieży. Jest trzykrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatem wielu prestiżowych nagród za fotografie w kraju i zagranicą.

W ramach programu stypendialnego odbyły się cykle warsztatów fotograficznych oraz filmowych w pięciu wsiach województwa warmińsko-mazurskiego: Trelkowie, Gawrzyjałkach, Szuci, Dywitach i Tuławkach. W projekcie wzięło udział około 120 młodych osób.
R E K L A M A
banner
W ramach warsztatów uczestnicy odkurzyli stare analogowe aparaty i nauczyli się nimi posługiwać, Dowiedzieli się jak naświetlić i wywołać kliszę fotograficzną oraz jak zrobić z niej odbitki w przygotowanej ciemni. Podczas warsztatów wideo uczestnicy przygotowali krótkie formy filmowe opowiadające o życiu ich wsi oraz o nich samych.

Podsumowanie projektu nastąpi w najbliższy czwartek (14.07) o godz. 13.00 w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie. Zapraszamy!

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.