Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2016-07-16 20:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Apel Grunwaldzki w 606. rocznicę grunwaldzkiej victorii

Olsztyn24
Apel Grunwaldzki na Wzgórzu Pomnikowym | Więcej zdjęć »
Dzisiejszy dzień (16.07) na Polach Grunwaldzkich był najważniejszy wśród obchodzonych od środy Dni Grunwaldu. Dziś bowiem odbył się Apel Grunwaldzki - oficjalna uroczystość z udziałem wojska i harcerzy z okazji 606. rocznicy zwycięstwa wojsk króla Władysława Jagiełły nad Krzyżakami w 1410 roku.

Na uroczystość do Grunwaldu przyleciał śmigłowcem minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Obecni byli również gospodarze województwa, powiatu ostródzkiego i gminy Grunwald. W uroczystości uczestniczyła również naczelniczka Związku Harcerstwa Polskiego Małgorzata Sinica. Olsztyn reprezentował wiceprezydent Jarosław Słoma.

W ramach apelu m.in. odczytano list prezydenta RP Andrzeja Dudy, z okolicznościowymi przemówieniami wystąpili: marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i minister Antoni Macierewicz. Harcerze natomiast odczytali apel naczelniczki ZHP do uczestników Zlotu Grunwaldzkiego Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich oraz Harcerskie Wici. Drużyny harcerskie uczestniczące w zlocie odebrały odznaki Drużyn Grunwaldzkich.
R E K L A M A
banner
Uroczystośc zakończyło złożenie wieńców pod Pomnikiem Grunwaldzkich i defilada kompanii reprezentacyjnej 15 Brygady Zmechanizowanej z Giżycka oraz gniazd harcerskich uczestniczących w Zlocie Grunwaldzkim.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Apel Grunwaldzki 2016 na Wzgórzu Pomnikowym

»

16-07-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.