Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2016-07-21 14:25 | Rozmiar tekstu: A A A

Władze Olsztyna powitały uczestników Dni Folkloru Warmia 2016

Olsztyn24
Powitanie uczestników XXI MODF Warmia 2016 w olsztyńskim ratuszu | Więcej zdjęć »
Tradycją Międzynarodowych Olsztyńskich Dni Folkloru jest wizyta delegacji zespołów uczestniczących w festiwalu w olsztyńskim ratuszu. Tak też stało się dzisiaj (21.07). Reprezentantów tancerzy i muzyków uczestniczących w XXI Międzynarodowych Olsztyńskich Dni Folkloru w magistracie przyjął wiceprezydent Olsztyna Jarosław Słoma.

XXI MODF trwają w Olsztynie od wtorku. W związku z festiwalem do Olsztyna przyjechało siedem zespołow folklorystycznych z zagranicy (Boliwii, Chin, Gruzji, Indonezji, Rosji, Serbii i USA) oraz pięć zespołow z Polski ( Poznań, Puławy, Dobczyce, Warszawa). Łącznie Olsztyn gości ponad 730 tancerzy, muzyków i ich opiekunów.

Prezydent Słoma przygotował na powitanie nie tylko ciepłe słowa, ale także drobne upominki, w tym grafiki przedstawiające panorami i ważne obiekty Olsztyna. Goście odwdzięczyli się podobnymi prezentami ze swoich miast i krajów. Szczególnie efektowny upominek przywieźli Chińczycy z miasta Weifang, które niebawem stanie się formalnie miastem partnerskim Olsztyna. Goście z Chin podarowali prezydentowi dwudziestometrową grafikę z obrazkami z miasta Weifang i kaligrafią. Przekazując dar zaznaczyli, że grafika tworzona była prawie przez rok przez czterdziestu artystów.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Powitanie zespołów uczestniczących w XXI MODF Warmia 2016

21-07-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl