Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2016-07-21 16:38 | Rozmiar tekstu: A A A

Goście z Osnabrück z wizytą w Olsztynie przy okazji Światowych Dni Młodzieży

Olsztyn24
Pamiątkowa fotografia uczestników spotkania | Więcej zdjęć »
Niemiecka delegacja Caritas oraz przedstawiciele Rady Powiatu Osnabrück gościli dzisiaj (21.07) w Starostwie Powiatowym w Olsztynie. Tematem przewodnim tegorocznej wizyty 30 gości Caritasu z Osnabrück i Rady Powiatu Osnabrück są organizowane w tym roku w Krakowie Światowe Dni Młodzieży. Przed ich rozpoczęciem do Olsztyna zaproszono między innymi grupę młodych ludzi z Niemiec, która przebywa w naszym mieście od wczoraj.

Jak powiedział uczestniczący w dzisiejszym spotkaniu ks. Paweł Zięba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej, zagraniczni goście zadomowili się już u swoich gospodarzy.

- Młodzież zamieszkała u rodzin, które zgłosiły chęć przyjęcia do siebie pielgrzymów, została bardzo dobrze przyjęta - stwierdził. - Myślę, że nasi goście będą zachwyceni nie tylko Olsztynem, ale także pięknem powiatu, które poznają podczas pielgrzymki do Gietrzwałdu. 
R E K L A M A
banner
Towarzyszącą pielgrzymom delegację miasta partnerskiego stolicy Warmii i Mazur powitała Małgorzata Chyziak, starosta olsztyński.

- Bardzo się cieszę, że przy każdej okazji, kiedy jesteście w Olsztynie, znajdujecie czas, by nas odwiedzić - powiedziała. - Jest to bardzo miłe z waszej strony i odbieram to jako gest wielkiej przyjaźni.

Wizyty delegacji Caritas Osnabrück weszły na stałe do kalendarza wydarzeń partnerskich.

W tym roku Powiat Olsztyński obchodzi 17-lecie współpracy z powiatem Osnabrück, a w roku ubiegłym odbyło się jubileuszowe 10-lecie partnerstwa Caritas Archidiecezji Warmińskiej i Caritas Osnabrück.

Goście z Osnabrück będą przebywać u nas do najbliższej niedzieli. W trakcie pobytu odbędą m.in. wycieczkę do Biskupca, Rybaków i Mikołajek.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wizyta delegacji z Osnabrück w starostwie

21-07-2016

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl