Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MK | 2016-07-22 23:20 | Rozmiar tekstu: A A A
Kolejny etap w karierze Mariusza Kotowskiego

Reżyser z Olsztyna wystawia w Chicago

Olsztyn24
Mariusz Kotowski po jednej z premier (fot. Archiwum Mariusza Kotowskiego - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Pochodzący z Olsztyna amerykański reżyser filmowy Mariusz Kotowski tym razem wziął się za dramat sceniczny. W Chicago wystawił „Mężczyznę”, mało znaną sztukę teatralną Gabrieli Zapolskiej.

Pochodząca z 1901 roku sztuka „Mężczyzna” to dramat czterech osób: trzech kobiet uwikłanych w relację z jednym mężczyzną. Jedna to jego żona, druga – kochanka, a trzecia – jej siostra. Premiera sztuki opartej na tym utworze miała miejsce 14 lipca br. w budynku The Chicago Dramatists w Chicago, gdzie spektakle trwały do niedzieli (17.07). Reżyserem przedstawienia jest Mariusz Kotowski, dobrze sobie radzący na amerykańskim rynku reżyser polskiego pochodzenia. Ma na swoim koncie film dokumentalny o Poli Negri (i książkę o niej) oraz filmy fabularne” „Deeper and Deeper”, „Esther’sDiary” i „Forgiveness” oraz krótkometrażowy film muzyczny „Tango Notturno”. W 2013 roku za film „Pola Negri. Life is a Dream in Cinema” otrzymał Złotą Szable, nagrodę publiczności na Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych w Warszawie.

Mariusz Kotowski opowiada, że zaczął pracować nad projektem spektaklu „Mężczyzna” rok temu. Zastanawiając się, w którym miejscu Ameryki go zrobić, doszedł do wniosku, że najlepiej w Chicago. Jest tam bardzo duże skupisko Polaków, w tym aktorów filmowych i teatralnych. Wystawienie sztuki Zapolskiej i dla niego stało się dużym wyzwaniem, bo nigdy wcześniej tego nie robił.
R E K L A M A
banner
Mariusz Kotowski, urodził się 1967 r. w Olsztynie,tu  ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną. Od dzieciństwa uczył się tańca u Jolanty Marii Felskiej, a po studiach kontynuował swą pasję w Londynie i Nowym Jorku. Potem zaczął realizować filmy.  Z amerykańską żoną HeidiHutter mieszka w Austin (Teksas), a drugi dom mają wBeveryHills (Los Angeles).

MK

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl