Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2016-08-04 19:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Wokół akwareli w Centrum Ekspozycyjnym UWM

Olsztyn24
Wernisaż wystawy „Wokół akwareli” w Starej Kotłowni UWM (fot. Halina Ławczyńska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Od wczoraj (3.08) w Centrum Ekspozycyjnym „Stara Kotłownia” UWM można oglądać nową wystawę. Prace trzech akwarelistów: Ryszarda Rogali, Krzysztofa Ludwina i Adama Papke wyeksponowano na jednej wystawie pod wspólnym tytułem „Wokół akwareli”.

Ryszard Rogala jest architektem, prezesem Stowarzyszenia akwarelistów. Jest czynnie działającym architektem firmy projektowej, wykładowcą w Zakładzie Rysunku Malarstwa i Rzeżby na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Był uczestnikiem i organizatorem kilkudziesięciu plenerów w Polsce, Ukrainie, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Norwegii. Miał kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jest pasjonatem, bez malowania nie potrafi żyć, a maluje z potrzeby serca.

Krzysztof Ludwin również jest architektem, a także wiceprezesem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Profesor związany z Krakowem. Prowadzi zajęcia z projektowania architektonicznego na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Prowadził także zajęcia z rysunku na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się malarstwem sztalugowym specjalizując się w akwareli. W 2011 r. nakładem PWN wydał podręcznik z cyklu Ucz się od polskich mistrzów: „Nauka malowania akwarelą”.
R E K L A M A
banner
Adam Papke jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Zajmuje się malarstwem sztalugowymi iluzjonistycznym, projektowaniem graficznym i wystrojem wnętrz. Specjalizuje się w technice akwareli. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą: Niemcy, USA Kanada, Japonia, Włochy. W pracach bardzo malarskich pragnie oddać atmosferę chwili zatracając jednoznaczność motywu na rzecz działania plamy barwnej.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.