Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-08-05 09:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Wakacyjna musztra

Olsztyn24
Zajęcia z musztry w Zespole Szkół w Biskupcu | Więcej zdjęć »
Mimo wakacji w Zespole Szkół w Biskupcu pojawili się uczniowie. Uczestniczyli w pierwszych zajęciach nowej klasy mundurowej.

W czerwcu dyrektor szkoły podpisał z komendantami policji i straży porozumienie o współpracy i 1 września w Liceum Ogólnokształcącym ruszy klasa mundurowa. Oprócz zajęć wynikających z programu pierwszej klasy uczniowie będą mieć dodatkowe zajęcia: z elementami prawa, bezpieczeństwa narodowego, także sztuk walki. Na lekcje praktyczne będą jeździć do straży i policji, raz w tygodniu przyjdą do szkoły w mundurach.

Uczniowie rozpoczęli naukę podstaw musztry, by 1 września na inauguracji roku szkolnego zaprezentować się jak najlepiej. Zajęcia prowadzi były dowódca jednostki wojskowej w Biskupcu Ryszard Kędzior.
R E K L A M A
banner
- Musztra to podstawa. Nie tylko uczy dyscypliny, także odpowiedniej postawy, dzięki której człowiek w mundurze prezentuje się doskonale – mówi Ryszard Kędzior. - To zaledwie namiastka tego, co czeka uczniów klasy mundurowej. Rozpoczynają przygodę, która, mam nadzieję, skończy się zdobyciem pracy w którejś ze służb mundurowych.

Sami uczniowie byli na pierwszych zajęciach trochę niepewni, ale każde ćwiczenie wychodziło coraz lepiej. Przyznają, że przyciągnęły ich do klasy mundurowej zainteresowania oraz nadzieja na znalezienie w przyszłości atrakcyjnej i pewnej pracy.

W klasie mundurowej jest 25 uczniów i jeszcze kilka miejsc dla zainteresowanych. Szczegóły w sekretariacie Zespołu Szkół w Biskupcu.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl