Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2016-08-11 14:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Medaliści V Pucharu Świata w Indiace z wizytą u marszałka

Olsztyn24
Spotkanie odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie odbyło się dzisiaj (11.08) spotkanie marszałka województwa z medalistami V Pucharu Świata w Indiace.    

Dwadzieścioro zawodników w wieku od 13 do 19 lat oraz ich opiekunowie zostali zaproszeni w związku z osiągnięciami sportowymi zdobytymi na początku sierpnia tego roku w estońskim mieście Tartu, gdzie rozegrany został V Puchar Świata Juniorów w Indiace. Jest to gra zespołowa, przypominająca zasadami grę w siatkówkę. Wymyślona została w Brazylii, a do Europy zawitała w 1936 roku. W Polsce jest jeszcze mało znana.

Indiaca jest to lotka składająca się z 3. części: miękkiej poduszki, plastikowego trzonu oraz 4. piór. W skład drużyny wchodzi 5. uczestników, którzy odbijają dłonią lotkę nad siatką. Punkty zdobywa się poprzez uziemienie lotki po stronie przeciwnika oraz z błędów drużyny przeciwnej, m.in. za kontakt z inną częścią ciała niż dłoń czy przełożenie. 
R E K L A M A
banner
W mistrzostwach wzięło udział 26 drużyn reprezentujących Estonię, Niemcy, Luksemburg, Polskę i Szwajcarię. Świetnie poradziły sobie drużyny z gminy Morąg. Z sześciu zespołów, które pojechały na zawody, dwa zajęły pierwsze miejsca w swojej kategorii, a dwa – drugie.

Goście marszałka opowiedzieli m.in. o sukcesach osiągniętych podczas rozgrywek w Estonii oraz o przygotowaniach do mistrzostw. Nie zabrakło też kurtuazyjnej wymiany podarunków.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Medaliści V Pucharu Świata w Indiace z wizytą u marszałka

»

11-08-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.