Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-09-03 16:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Regionalne sportowe chluby z wizytą u marszałka

Olsztyn24
Spotkanie odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin podjął dzisiaj (3.09) sportowców z regionu, którzy osiągają najlepsze wyniki na arenach międzynarodowych. Zaproszenie na spotkanie otrzymali Jakub Kochanowski, Konrad Bukowiecki, Zuzanna Matysiak, Mateusz Kamiński i Karol Zalewski (nie był obecny ze względu na przygotowania do kolejnych sportowych zmagań). Mistrzom Europy i świata towarzyszyli trenerzy.

Podczas spotkania z marszałkiem goście opowiedzieli o swoich najnowszych osiągnięciach. Karol Zalewski zdobył złoty medal w biegu na 200 m oraz srebrny medal w sztafecie 4х400 m podczas młodzieżowych Mistrzostw Europy w Tallinnie. Jakub Kochanowski wraz z drużyną wywalczył złoty medal Mistrzostw Świata siatkarzy do lat 19 w Argentynie. Konrad Bukowiecki ma na koncie złoty medal 23. Mistrzostw Europy juniorów, które odbyły się w szwedzkiej Eskilstunie. W pchnięciu kulą o wadze 6 kg wynikiem 22,62 m pobił rekord imprezy i Polski w kategorii do lat 20. Zuzanna Matysiak z portugalskiego Montemor-o-Velho przywiozła srebrny medal Mistrzostw Świata juniorów w kajakarstwie klasycznym. Startowała tam w duecie z Justyną Iskrzycką w konkurencji K-2 500 m. Mateusz Kamiński natomiast w sierpniu zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w kajakarstwie w konkurencji C-1 na dystansie 5000 m.

Spotkania ze sportowcami są już niemal tradycją w Urzędzie Marszałkowskim. Jak powiedział marszałek Brzezin, jest to forma ich wyróżnienia i podziękowania za godne reprezentowanie Warmii i Mazur na międzynarodowych arenach.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie marszałka z regionalnymi sportowcami

03-09-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl