Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2016-08-15 11:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzisiaj Obchodzimy Święto Wojska Polskiego

Olsztyn24
Dzisiaj obchodzimy Święto Wojska Polskiego (fot. archiwum)
Dzisiaj (15.08) obchodzimy narodowe Święto Wojska Polskiego - święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Wojewódzkie obchody święta odbywają się w tym roku w Węgorzewie. Zostały zorganizowane przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego, Burmistrza Węgorzewa i 16 Pomorską Dywizję Zmechanizowaną.

Uroczystość rozpoczęto mszą w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. W planie obchodów znalazły się również uroczysta zbiórkana Placu Wolności w Węgorzewie, podczas której wręczone zostaną mianowania i odznaczenia. Odbędzie się także pokaz musztry paradnej, walki wręcz i defilada pododdziałów wojskowych.
R E K L A M A
banner
Uczestników obchodów zaproszono też na Festyn Militarny, na którym m.in. zaprezentowany zostanie sprzęt jednostek województwa warmińsko-mazurskiego. Po obchodach na Placu Wolności, na placu przy Klubie 11 Mazurskiego Pułku Artylerii, odbędzie się jeszcze koncert Królewskiej Orkiestry Symfonicznej.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl