Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-08-16 12:17 | Rozmiar tekstu: A A A

Pierogi po raz 10.

Olsztyn24
Zwyciężyły pierogi z jagodami, przygotowane przez panie z Biesowa | Więcej zdjęć »
Jak co roku miłośnicy pierogów nie zawiedli. Nie zawiodły także gospodynie z gminy Biskupiec, które na 10. Ucztę Pierogową w Biesowie przygotowały ponad 50 tysięcy sztuk tego przysmaku. Dzięki temu impreza, mimo kapryśnej w sobotni (14.08) poranek pogody, była bardzo udana.

Parkingi w Biesowie zapełniały się bardzo szybko. Przy stoiskach 8-miu sołectw, które w tym roku przygotowały pierogi, bez przerwy kłębił się tłum. Najszybciej zniknęły pierogi z kurkami, ale też najmniej udało się ich ugotować. Poza tym wybór był ogromny: z kapustą i grzybami, serem i szpinakiem, ruskie, z jagodami, z kaszą gryczaną, rybą, twarogiem i brzoskwinią.

- Są pyszne i takie świeżutkie – mówili odwiedzający ucztę. Na parkingach można było zobaczyć samochody z rejestracjami z województwa warmińsko–mazurskiego, innych regionów, także zza granicy.
R E K L A M A
banner
- Jestem na uczcie drugi raz, z tym że ostatnio nie znalazłem miejsca na parkingu, tylu było chętnych – opowiadał popularny prezenter telewizyjny i satyryk Piotr Bałtroczyk. - Tym razem jestem wcześniej. Świetna impreza, podziwiam upór i zaangażowanie organizatorów, dzięki którym kolejny raz w Biesowie pojawiły się tłumy.

Uczta w Biesowie to także wiejskie pieczywo, smalec, swojskie napoje, stoiska z rękodziełem, zabawkami i wiele innych elementów, które zapewniały ciepłą atmosferę festynu rodzinnego.

- To nasz sukces – cieszył się organizator uczty, sołtys Biesowa Janusz Radziszewski. - Pierogi są symbolem nie tylko naszej miejscowości, także wszystkich sołectw z gminy Biskupiec, bez których nie udałoby się kolejny raz zorganizować uczty.

Finalistka programu kulinarnego MasterChef pokazywała jak zrobić pierogi warmińskie i upiec pieroga z mięsem. Można było nie tylko podpatrywać pracę w kuchni Sylwi Malinowskiej, także razem gotować i próbować.

Pod jej przewodnictwem jury wybrało najlepsze pierogi. Do konkursu stanęły wszystkie sołectwa, które wystawiały się na uczcie. Werdykt był zgodny – zwyciężyły pierogi z jagodami, przygotowane przez panie z Biesowa. W nagrodę wieś otrzymała od burmistrza Biskupca bon wartości 1000 złotych.

- Wygrały najsmaczniejsze pierogi – oceniała Sylwia Malinowska. - Ze świetnie wyrobionym ciastem oraz pysznym, sezonowym nadzieniem. Najlepsze są te pierogi, które smakują nam najbardziej.

Tegoroczna uczta obchodziła swój jubileusz - imprezę zorganizowano po raz 10.

- Bardzo doceniam pracę wszystkich osób, które przez wiele miesięcy przygotowują się do uczty – mówił burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski. - Dzięki ich wysiłkowi mieszkańcy i turyści mają możliwość miło spędzić czas, posmakować domowej kuchni, wspólnie bawić się. To co dzieje się w tym jednym dniu w Biesowie, ma ogromne znaczenie w promocji naszej gminy przez cały rok.

Pobyt w Biesowie umilały występy kapeli podwórkowej, pań tańczących flamenco oraz zespoły muzyczne.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl