Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-08-17 14:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Kranówka coraz popularniejsza

Olsztyn24
Z olsztyńskiej wody można korzystać nie tylko w domu. Na Starym Mieście ustawione są zdroje, z których można pić podczas upałów
Prawie połowa mieszkańców miast deklaruje picie wody z kranu. Olsztynianie są w tej doskonałej sytuacji, że mamy wodę świetnej jakości.

Badania dotyczące popularności kranówki za jednym z producentów filtrów do wody podał Portal Samorządowy. Wynika z nich, że w ciągu dwóch lat jej popularność wzrosła niemal dwukrotnie. Wśród zalet wymieniana jest dostępność, cena oraz redukcja odpadów, czyli plastikowych opakowań.

O jakość wody nie muszą się martwić mieszkańcy Olsztyna. Choćby dlatego, że jest codziennie badana. Ale to nie wszystko.
R E K L A M A
banner
- Olsztyńską wodę z kranu można pić bez przegotowania, ponieważ jest czysta bakteriologicznie - zapewnia Anita Chudzińska z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. - Jest czysta i zdrowa, a dodatkowo posiada znaczne ilości minerałów. Ze względu na zawartość sodu i potasu można ja zaliczyć do wód średniozmineralizowanych.

Laboratoryjnie składniki naszej kranówki i popularnych wód butelkowanych, które można kupić w sklepach, tak naprawdę prawie się nie różnią. Olsztyńska woda zawiera porównywalny poziom mikroelementów, czyli wapnia, magnezu i sodu.

Latem dodatkowo z doskonałej, olsztyńskiej wody można korzystać nie tylko w domu. Na Starym Mieście ustawione są bowiem zdroje, z których bez przeszkód można pić choćby podczas upałów.

Z usług PWiK korzystają nie tylko olsztynianie. Podczas ostatnich kłopotów okolicznych gmin z jakością wody, wodociągowcy ze stolicy regionu napełniali i dostarczali 5-litrowe worki mieszkańcom pobliskich miejscowości.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl