Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-08-23 14:55 | Rozmiar tekstu: A A A

Są wyniki pierwszego badania w Olsztyńskim Panelu Obywatelskim

Olsztyn24
Siedziba Urzędu Miasta Olsztyna
Są wyniki pierwszego badania w Olsztyńskim Panelu Obywatelskim. Wskazują one, że większość mieszkańców jest zadowolona z życia w stolicy regionu.

Panel Obywatelski to nowe narzędzie do komunikowania się z mieszkańcami. Podobna metoda chętnie wykorzystywana jest nawet w największych miastach świata. Olsztyn pod tym względem jest pierwszy w Polsce.

Podczas pierwszego badania miejscy urzędnicy zapytali olsztynian o ich problemy oraz wizję miasta. Do ankiety wybranych zostało 810 mieszkańców. Ich struktura odzwierciedla strukturę Olsztyna względem płci, wieku, wykształcenia oraz osiedla, na którym mieszkają.
R E K L A M A
banner
- Badanie przynosi bardzo dużo informacji o stosunku mieszkańców do różnych sfer życia w Olsztynie - mówi prezydent miasta Piotr Grzymowicz. - Szczególnie mnie cieszy, że w opinii zdecydowanej większości olsztynian nasze miasto zmienia się na lepsze.

Tak uważa aż 81 proc. badanych. Niewiele mniej, bo 79 proc. przyznaje, że stolica Warmii i Mazur jest miejscem, w którym mieszka się i żyje dobrze. Za najważniejsze aspekty uznają położenie, wielkość miasta, poprawiającą się jego estetykę oraz obiekty sportowe i rekreacyjne.

Olsztyn w oczach mieszkańców jest bezpieczny. Pewnie czują się zarówno w swoim osiedlu (76 proc.), jak i w Śródmieściu (71 proc.). Najlepiej pod tym względem wypadają Redykajny i Brzeziny, najgorzej - Zatorze.

Pod względem transportu wśród największych bolączek wskazywane są jakość i stan dróg (46 proc.) oraz dostępność parkingów (60 proc.). Natomiast dobrą opinią olsztynian cieszy się komunikacja miejska. Jej dostępność i jakość docenia niemal siedmiu na 10 badanych.

Wprowadzenie tramwaju pozytywnie ocenia 62 proc. ankietowanych (1/4 to przeciwnicy). W każdej grupie wiekowej zwolennicy przeważają średnio o 38 punktów procentowych. Co ciekawe - największe poparcie dla nowego środka transportu jest największe w pobliżu trasy tramwaju.

W badaniu zapytani także m.in. o edukację, ofertę kulturalną i służbę zdrowa.

Cały raport dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl