Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2016-08-26 19:34 | Rozmiar tekstu: A A A

Samorząd województwa inicjuje rozmowy o polityce miejskiej

Olsztyn24
Urząd Marszałkowski w Olsztynie
Olsztyn, Ełk i Elbląg już wkrótce będą gospodarzami trzech debat regionalnych. Największe miasta województwa staną się centrum dyskusji na temat efektywnej polityki miejskiej.

Samorząd województwa uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Spraw Zagranicznych na realizację projektu „Miasta, w których warto żyć”, którego celem jest promocja osiągnięć miast z województwa warmińsko-mazurskiego. Doskonałą okazją do realizacji tego założenia będą trzy debaty w Olsztynie, Ełku i Elblągu, podczas których samorządowcy i eksperci wymienią uwagi oraz doświadczenia w zakresie zrównoważonego rozwoju miast.

- Miasta na Warmii i Mazurach pełnią ważne funkcje gospodarcze, edukacyjne i kulturowe – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Ich gospodarze dbają o wysoką jakość życia mieszkańców. Cieszę się, że jako jedyne województwo w kraju uzyskaliśmy dofinansowanie z MSZ na realizację projektu promującego potencjał największych ośrodków miejskich naszego regionu. Jestem przekonany, że planowane debaty stworzą przestrzeń do dyskusji na temat zrównoważonego rozwoju miast Warmii i Mazur.
R E K L A M A
banner
Wrześniowa olsztyńska debata poświęcona będzie rozwojowi sportu i turystyki. Przewidziana jest dyskusja na temat przygotowania oferty sportowo-rekreacyjnej, która zilustrowana zostanie przykładami konkretnych działań – budową infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad Jeziorem Ukiel, organizacją międzynarodowego turnieju Grand Slam czy tajemnicą sukcesu projektu „Olsztyn. Aktywnie!”. Na początku października w Ełku zbiorą się natomiast samorządowcy i specjaliści zaangażowani w działania na rzecz rewitalizacji. Przedstawienie różnych form społecznej i infrastrukturalnej odnowy miast pozwoli na rozmowę o wzroście innowacyjności i konkurencyjności Warmii i Mazur. Z kolei z dyskusją o ekonomii społecznej przeniesiemy się w pierwszych dniach listopada do Elbląga, gdzie uczestnicy projektu zapoznają się z najlepszymi praktykami i działaniami promującymi rozwój tej szczególnej gałęzi działalności gospodarczej.

Znaczącym punktem każdego spotkania będzie przedstawienie międzynarodowych projektów realizowanych przez podmioty z Warmii i Mazur. W każdej z debat wezmą również udział samorządowcy i eksperci z zagranicy – Danii, Francji i Włoch. Rozmowy na temat korzyści płynących z organizacji przedsięwzięć we współpracy z partnerem z zagranicy pozwolą pokazać zaangażowanie lokalnych podmiotów w budowanie samorządności i wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego. Udział partnerów z zagranicy będzie okazją do promocji naszego regionu i wymiany dobrych praktyk.

Projekt realizowany jest przez Departament Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego w ramach konkursu MSZ „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2016”. Całkowita wartość projektu to blisko 115 tys. zł.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl