Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Izabela Treutle | 2016-08-29 22:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Koncert Ani Brody na pożegnanie lata odbył się w Oranżerii Kultury

Olsztyn24
Ania Broda wystąpiła w Oranżerii Kultury (fot. OK - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim pożegnała wczoraj (28.08) lato koncertem Ani Brody - piosenkarki, cymbalistki, kompozytorki, autorki tekstów. Niezwykły instrument i niepowtarzalny głos w niebywałej oprawie tekstowej oczarowały lidzbarską publiczność.

Ania Broda pochodzi z Warmii, mieszka obecnie w Olsztynie, a większości czytelników kojarzy ją z dokonaniami Kapeli Brodów, z którą muzykowała przez wiele lat. Z biegiem czasu postanowiła opuścić zespół, by skoncentrować się wyłącznie na solowych dokonaniach: nagraniach, prowadzeniu warsztatów, koncertach z własnym zespołem. W autorskim dorobku ma już trzy płyty: „A ja nie chcę spać!”, „6H” oraz „Najlepsze życzenie”.

Niedzielny koncert doskonale wpisał się w działania Oranżerii Kultury, która promuje Warmię jako wyjątkowy i bogaty dziejowo region, a także prezentuje ciekawe osobowości artystyczne, które z Warmii pochodzą bądź są z nią emocjonalnie związane. Ania Broda czerpie inspiracje z warmińskich tradycji muzycznych zarówno w warstwie tekstowej, jak i instrumentalnej. Dodatkowo, grając na cymbałach wileńskich, odzwierciedla wielokulturowość regionu i przypomina, że jest ona wynikiem wielowiekowej i niejednokrotnie skomplikowanej historii tej ziemi.
R E K L A M A
banner
Na koncercie w oranżerii artystka zaprezentowała niezwykle różnorodny repertuar. Usłyszeliśmy utwory śpiewane, instrumentalne, grane zarówno na cymbałach, jak i na fortepianie. Wśród tekstów pojawiły się pieśni Horacego, teksty autorskie, utwory z warmińskiego folkloru, a także wiersze dla dzieci, m.in. autorstwa Danuty Wawiłow czy Doroty Gellner. Ania opowiedziała o sobie, swojej pasji i artystycznej drodze oraz o nowej płycie „Thousand Lakes” dedykowanej tradycyjnej muzyce regionu Warmii i Mazur, której premiera będzie miała miejsce na początku listopada tego roku.

Publiczność została oczarowana i wprowadzona w bajkowy świat pełen niezwykłych dźwięków. Spotkanie z muzyką Ani Brody było doskonałym panaceum na perspektywę kończącego się lata.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl