Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-08-31 14:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Rzeźbiarze w plenerze

Olsztyn24
Biskupiecki plener rzeźbiarski | Więcej zdjęć »
W Biskupcu rozpoczął się plener rzeźbiarski, którego tematem jest postać Henryka Sorboma. Duchowny był biskupem warmińskim, ukończył budowę zamków w Lidzbarku Warmińskim i Reszlu, a w 1395 roku nadał Biskupcowi prawa miejskie.

W plenerze uczestniczą artyści z różnych części naszego kraju. Do soboty będą pracować w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu, gdzie powstaną drewniane wizerunki biskupa Sorboma. Laureatów konkursu poznamy podczas niedzielnych dożynek w Biskupcu.

- Jestem tutaj kolejny raz, przede wszystkim ze względu na sympatyczną atmosferę – opowiada Wiktor Piasecki, który przyjechał spod Otwocka. - Tak precyzyjne określenie tematu naszych prac to spore utrudnienie, ale także wyzwanie dla artysty.
R E K L A M A
banner
- To mój pierwszy plener, dlatego uważnie słucham podpowiedzi bardziej doświadczonych kolegów – mówi Dorota Szymczak z Borkowa. - Sama jestem ciekawa efektów naszej pracy, jak różne będą wyobrażenia jednej postaci.

Rzeźbiarze otrzymali jednakowej wielkości pnie lipy, topoli i wiązu. Pracują wykorzystując urządzenia mechaniczne, ale też bardzo precyzyjne dłuta i pilniki.

- Biskupiec ma duże tradycje rzeźbiarskie. Plener odbywa się trzeci raz z rzędu, natomiast doroczny, wojewódzki konkurs rzeźby ludowej i nieprofesjonalnej zorganizowaliśmy w tym roku po raz 36 – przypomina zastępca burmistrza Biskupca Katarzyna Nowakowska.

Prace wykonane na plenerze będą mogli obejrzeć mieszkańcy.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl