Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d/wb | 2016-09-01 13:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Miejskie obchody 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej odbyły się w Olsztynie

Olsztyn24
Obchody 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Wycie syren alarmowych w samo południe oznajmiło dzisiaj (1.09) rozpoczęcie olsztyńskiej uroczystości upamiętniającej ofiary II wojny światowej. Uroczystość tę, w 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej, zorganizował Prezydent Miasta Olsztyna.

Po ucichnięciu syren zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, następnie zaś z okolicznościowymi przemówieniami wystąpili prezydent miasta Piotr Grzymowicz, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i członek zarządu województwa Marcin Kuchciński.

Modlitwę za zmarłych podczas dzisiejszej uroczystości odmówił ks. Zbigniew Czernik, proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny i Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Olsztynie, po niej odczytano Apel Poległych, a kompania honorowa oddała salwę honorową.
R E K L A M A
banner
Uroczystość zakończyło złożenie wieńców i wiązanek kwiatów oraz zapalenie zniczy pod Pomnikiem Armii Krajowej umiejscowionym u zbiegu Alei Piłsudskiego i ulicy Dąbrowszczaków w Olsztynie

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Obchody 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Olsztynie

01-09-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl