Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2016-09-01 22:59 | Rozmiar tekstu: A A A

W niedzielę dożynki odbędą się również w Biskupcu

Olsztyn24
Dożynkowa dekoracja Biskupca
Najbliższa niedziela (4.09) będzie w Biskupcu tradycyjnym świętem wszystkich rolników. Dożynki gminne rozpocznie msza święta, zakończą zabawy i występy artystyczne.

W południe w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Biskupcu odprawiona zostanie msza, podczas której ksiądz poświęci tegoroczne plony. Później barwny korowód rolników i mieszkańców przejdzie do amfiteatru, gdzie około godz.13.30 rozpocznie się ceremonia dożynkowa.

Starostowie dożynek przekażą burmistrzowi chleb, wypieczony z tegorocznego zboża. Na scenie zaprezentują się sołectwa gminy Biskupiec, które pokażą m.in. wyplecione wieńce dożynkowe.
R E K L A M A
banner
Komisje konkursowe najpierw obejrzą, potem nagrodzą najlepszy chleb, najładniejszy wieniec oraz stoisko dożynkowe. Po części oficjalnej rozpoczną się występy artystyczne i zabawy. Zagrają i zaśpiewają: Węgojska Strużka, Wapniaki oraz gwiazda wieczoru Holiday.

Sołectwa gminy Biskupiec przygotują stoiska, na których będzie można kupić swojskie wyroby: wędliny, pieczywo, ciasta, przetwory i rękodzieło.

- Tegoroczna aura nie sprzyja niestety rolnikom, żniwa rozpoczęły się później niż zwykle – mówi burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski. - Dożynki będą wyrazem naszego szacunku dla wszystkich, którzy ciężko pracują na wsi od rana do nocy. Także okazją do chwili wytchnienia i zabawy. Zapraszam wszystkich mieszkańców na nasze święto.

Starostami tegorocznych dożynek będą Aneta i Stanisław Gołaś z Borek Wielkich.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl