Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d./wb | 2016-09-03 18:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Narodowe Czytanie po raz piąty

Olsztyn24
Czytała m.in. aktorka Hanna Banasiak | Więcej zdjęć »
Miejska Bublioteka Publiczna oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprosiły olsztynian do wzięcia udziału w piątej edycji edycji ogólnopolskiej akcji ogłoszonej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pod nazwą Narodowe Czytanie.

Dzisiejsze (3.09) spotkanie, które honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Prezydent Miasta Olsztyna, odbyło się na placu przy Starym Ratuszu WBP.

W tym roku na dzieło przewodnie wybrano „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Jego fragmenty jako pierwszy odczytał prezydent miasta Piotr Grzymowicz, następnie zaś aktorzy Hanna Banasiak i Jarosław Cupriak. Zaplanowano również udział uczniów Gimnazjum nr 14, oraz tradycyjny już tzw. otwarty mikrofon dostępny dla mieszkańców Olsztyna. 

Organizatorzy wydarzenia przygotowali także atrakcje towarzyszące. Odbyły się konkursy wiedzy o Sienkiewiczu; z pogadanką o tym, co łączy Sienkiewicza i Nowowiejskiego (obecnie obchodzimy Rok Feliksa Nowowiejskiego) wystąpił Krzysztof Szatrawski. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbała natomiast Ania Broda, która wystąpiła z projektem „Poezja antyczna”. Równolegle rozgrywała się też literacka gra miejska, której uczestnicy mogli podążyć śladem bohaterów powieści i odkryć pomijane na co dzień magiczne zakątki olsztyńskiej starówki.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Narodowe czytanie Quo vadis w Olsztynie

03-09-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl