Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2016-09-07 19:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Rusza festiwal projektantów-regionalistów

Olsztyn24
 
Meble i tkaniny inspirowane regionalnym dziedzictwem - m.in. to będzie można zobaczyć podczas rozpoczynającego się jutro (8.09) festiwalu. To kolejna edycja wydarzenia, które ma promować rodzime wzornictwo.

Przez miesiąc  nie zabraknie wydarzeń, podczas których będzie można zapoznać się z najnowszymi trendami, ale osadzonymi w tradycji. Arenami będą m.in. Galeria Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej oraz Centrum Konferencyjno-Ekspozycyjne Stara Kotłownia w Kortowie.

Olsztyńską inauguracją festiwalu będzie wernisaż wystawy prac Anny Bałdygi - „Tkanina z Mazur”. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 16.00 w Galerii Stary Ratusz WBP. Będzie można przyjrzeć się wzornictwu dawnych mieszkańców naszego regionu, które do dziś wzbudza zainteresowanie.
R E K L A M A
banner
Poza tym w czasie trwania festiwalu prezentowane będą oryginalne meble oraz współczesne wersje dawnych, tradycyjnych wytworów rzemieślniczych. Zaprezentowane zostaną też prace dyplomowe studentów krakowskiej ASP oraz uczniów olsztyńskiego Liceum Plastycznego.

Trzecia edycja Warmia Mazury Design Festival jest współfinansowana przez Samorząd Olsztyna.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl