Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2015-09-16 10:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę „Zoom na design” otwarto w BWA

Olsztyn24
Wystawę można oglądać w sali kameralnej i holu galerii | Więcej zdjęć »
W BWA Galerii Sztuki w Olsztynie otwarto wczoraj (15.09) wystawę „Zoom na design”. Ekspozycja zaprezentowana w sali kameralnej i holu galerii powstała w ramach drugiej edycji Warmia Mazury Design Festival.

Kurator wystawy Anna Suszek o festiwalu: 

Warmia Mazury Design Festival to inicjatywa o charakterze cyklicznym. Ideą festiwalu jest promocja działań zgodnych z myślą wybitnego projektanta i nauczyciela designu odpowiedzialnego społecznie - Viktora Papanka. Propagujemy ideę zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i promowania dobrych praktyk. Już podczas I edycji festiwalu udowodniliśmy, że tego typu inicjatywy są bardzo pozytywnie odbierane zarówno przez wystawców, jak i zwiedzających. Pragniemy prezentować województwo warmińsko-mazurskie i sam festiwal jako miejsce nie tylko odpowiedzialne społecznie i ekologicznie, ale również bardzo gościnne i sielskie. Chcemy stworzyć odpowiednie warunki do rozwoju dobrego wzornictwa na poziomie regionalnym – Warmii i Mazur, a także na terenie całego kraju poprzez promocję ciekawych polskich projektantów oraz producentów, pokazując przykłady dobrej współpracy na polu projektant–producent.
R E K L A M A
banner
Wystawa przybliża najciekawsze kolekcje wzornicze. Składa się na nią pięć indywidualnych prezentacji. Każdą z kolekcji charakteryzuje inny materiał przewodni, dominujący w poszczególnych ekspozycjach: plastik, drewno i wełna, szkło, natura oraz metal.

Plastik kreatywnie łączą z powietrzem Anna Siedlecka oraz Radek Achramowicz (Studio Puff-Buff), twórcy zaskakujących i alternatywnych lamp. Drewno i wełna to naturalne materiały, w których świetnie czuje się Jacek Wojciech Suszek eksperymentujący z formą, pracujący głównie w tradycyjnych technologiach. Szkłem pasjonuje się Jeremi Nagrabecki (Velt), którego lampy cechuje prostota formy, doskonale współgrająca z wykonanym tradycyjną metodą hutniczą szkłem. Natura to żywioł Haliny Kamińskiej (Studio Florabo), która obrała sobie za cel przywracanie żyjącej zieleni we wnętrzach, w naturalnym środowisku życia człowieka. Metal natomiast to materiał Oskara Zięty, w produktach którego przeplatają się ze sobą nowe technologie obróbki, inżynieria i sztuka.

Ekspozycję można oglądać do 11 października.

Wystawa powstała przy współpracy z fundacją Formwell.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy „Zoom na design” w BWA (1)

15-09-2015

image galeria
Wernisaż wystawy „Zoom na design” w BWA (2)

15-09-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl