Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email wb | 2016-09-10 16:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn zaistniał w florystyce

Olsztyn24
„Olsztyn” to nowa odmiana dalii | Więcej zdjęć »
Od dzisiaj (10.09) Olsztyn oficjalnie istnieje w florystyce. Imię stolicy Warmii i Mazur dzisiaj właśnie otrzymała nowa odmiana dalii, wyhodowana przez Stanisława Lipienia - ogrodnika-pasjonata z Kamiennej Góry na Dolnym Śląsku.

Pan Stanisław już wiosną przysłał do Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego kłącze nowej wychodowanej przez siebie odmiany dalii. Roślina została posadzona na terenie uczelnianych szklarni, przyjęłą się i urodziła piękne kwiaty. Chrzest nowej odmiany dalii odbył się podczas zainaugurowanej dzisiaj w szklarniach Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego IV Olsztyńskiej Wystawy Dalii. Chrzestnymi byli wiceprezydent Olsztyna Halina Zaborowska-Boruch i rektor UWM prof. Ryszard Górecki.

W dwudniowej wystawie dalii uczestniczy 9. hodowców, którzy prezentują zwiedzającym ponad 120 odmian tych pięknych kwiatów. W ocenie jurorów, najpiękniejszą dalię o nazwie Joanna D`Arc wyhodowała Dąbrówka Tyślewicz. Drugie miejsce w konkursie na najpiękniejszą dalię zajęła Maria Marczewska z kwiatem o nazwie Cafe Au Lait, a trzecie Stanisław Tomczonej z odmianą Todra.
R E K L A M A
banner
Dzisiaj podczas wystawy odbył się jeszcze jeden konkurs - na najpięknieją kompozycję z dalii. Bezapelacyjne zwycięstwo odnieśli Grażyna Sadłowska i Władysław Żarnowski, któzy na konkurs przygotowali bardzo okazałe monidło sukni. Drugie miejsce w konkursie na kwiatową kompozycję zajęła grupa wolontariuszy w składzie: Magdalena Pitura, Joanna Krekin i Iwona Pauk. Trzecie miejsce jurorzy przyznali kompozycji przygotowanej przez Renatę Śliwkę.    

Jutro rozstrzygnięte zostaną jeszcze konkursy publiczności na najpiękniejszą dalię i kompozycję wystawy. Ogłoszenie wyników głosowania publiczności nastąpi około godz. 15.

Podczas wystawy dalii można nie tylko zobaczyć piękne kwiaty, ale także zdobyć wiedzę o nich, np. uczestnicząc w warsztatach florystycznych. Równolegle z wystawą w szklarniach UWM przy ul. Heweliusza trwa pllener malarski z udziałem grupy A*R*T UWM (Artystyczna Rezerwa Twórcza). Artyści- amatorzy zajmują się m.in. malowaniem dalii na szkle.

W niedzielę wystawę dalii będzie można oglądać od 10.00 do 16.00.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
IV Olsztyńska Wystawa Dalii w Olsztynie (1)

»

10-09-2016

image
IV Olsztyńska Wystawa Dalii w Olsztynie (2)

»

10-09-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.