Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Marek Książek | 2016-09-11 18:10 | Rozmiar tekstu: A A A
Co słychać u Mariusza Kotowskiego?

Amerykański reżyser w rodzinnym Olsztynie

Olsztyn24
Mariusz Kotowski w Olsztynie (fot. Marek Książek)
W mijającym tygodniu rodzinny Olsztyn odwiedził mieszkający i pracujący w Stanach Zjednoczonych reżyser Mariusz Kotowski. Podzielił się z nami wieściami o najbliższych planach zawodowych.

Niedawno pisaliśmy w tym miejscu o sukcesie Kotowskiego w Chicago, gdzie wystawił sztukę Gabrieli Zapolskiej „Mężczyzna”. Inscenizacja w wykonaniu polskich aktorów podobała się tamtejszej widowni i przyniosła pochlebne recenzje. Natomiast wcześniej sztuka jego autorstwa pt. „A shadow of doubt” („Cień wątpliwości”), z udziałem amerykańskich aktorów została zaprezentowana w Los Angeles.

Obecnie pochodzący z Olsztyna twórca zabiega o wystawienie tej sztuki w Warszawie, którą odwiedził także podczas ostatniego pobytu w rodzinnym kraju. Prawdopodobnie w spektaklu wystąpi Izabela Trojanowska, choć reżyser myśli również o Grażynie Szapołowskiej. W planach ma kolejny dramat Zapolskiej oraz następny film fabularny, chociaż – jak przyznaje – konkurencja w Hollywood jest ogromna i trzeba mieć dużą siłę przebicia, a przede wszystkim mocnego producenta, aby realizować ambitne produkcje. Reżyser jednak się nie poddaje i ma nadzieję, że step by step uda mu się pokonać wszystkie przeszkody na zawodowej drodze.
R E K L A M A
banner
Mariusz Kotowski urodził się w 1967 roku w Olsztynie, gdzie chodził do szkoły i ukończył studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej. Tutaj pod opieką Jolanty Marii Felskiej uczył się tańca, a potem kontynuował swą pasję w Londynie i USA. W Nowym Jorku pracował jako choreograf, jednocześnie kończąc studia filmowe, po czym zajął się reżyserią. Jego pierwszy film dokumentalny o Poli Negri był wielokrotnie nagradzany na festiwalach i konkursach filmowych na całym świecie, zaś historię wielkiej polskiej aktorki przelał na karty książki „Pola Negri – legenda Hollywood”, wydanej także w Polsce. Do tej pory Mariusz Kotowski zrealizował kilka filmów krótkometrażowych oraz fabularne: „Deeper and Deeper”, „Esther’sDiary” i „Forgivennes”.

Mariusz Kotowski wraz z żoną Heidi Hutter mieszka zamiennie w Austin (Teksas) i Beverly Hills (Los Angeles, Kalifornia).

Marek Książek

Więcej w
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl